Meble łazienkowe dopasowane do płytek

Czy meble do łazienki w kolorze calvados z białymi drzwiczkami lakierowanymi będą pasować do szarych lub grafitowych płytek w łazience?
/ 26.09.2016 15:13

Czy meble do łazienki w kolorze calvados z białymi drzwiczkami lakierowanymi będą pasować do szarych lub grafitowych płytek w łazience?                    

Tomek

                  Meble łazienkowe dopasowane do płytek

Calvados to drewno o ciepłej barwie, szary lub granatowy z reguły są kolorami w chłodnej tonacji. Zestawienie tych mebli w ciepłych kolorach pozwoli na stworzenie przytulnej łazienki, pomimo użytej płytki o zimnych, minimalistycznych odcieniach. Biel ożywi całość nadając wrażenie czystości. Bardziej należy przeanalizować użycie kilku kolorów w jednym wnętrzu. Przy niewielkich powierzchniach zalecałabym ostrożność. Oczywiste jest to, że podoba nam się wiele rzeczy. To bardzo dobrze, bowiem dzięki temu stwarzamy sobie większy wybór. Gorzej natomiast się dzieje, jeśli wszystko co nam się podoba chcemy wrzucić w jedno pomieszczenie np. w kuchnię. Wtedy zamiast gustownego wnętrza uzyskujemy efekt zbieraniny.

Zwróćmy uwagę na to, że rzeczy, które nam się podobają z reguły prezentowane są na wielu  stronach lub w kilku domach, czy czasopismach. Niekiedy mamy tendencję wrzucenia  tego wszystkiego do jednego "garnka". Wiadomo taki zlepek kolorów i stylów nie może prezentować się dobrze, chyba, że ktoś lubi styl eklektyczny. Harmonia i przemyślana kompozycja to  jeden z kluczy do sukcesu w aranżacji wnętrz.

Przykładowo urządzamy kuchnię.

W skład kolorystyczny muszą wejść: barwa frontów na drzwi, kolor blatów, kolor glazury, barwa ścian, kolor sprzętu AGD oraz dodatki typu czajnik elektryczny, ekspres do kawy itd.
Opierając się na zasadzie "we wnętrzu powinien być tylko jeden dominant, reszta musi być tłem"  uzyskamy harmonijne, przeanalizowane wnętrze. Zamiast straszyć chaosem sprawiającym wrażenie bałaganu, urzekać będzie ono dobrym gustem.

Projektant wnętrz Lublin Urszula Tomaszewska
Aranżacje Wnętrz Vena Lublin
http://www.kuchnie-vena.pl