Marzenie kinomana

Komfortowe kanapy umożliwiają nam przyjęcie dowolnie wygodnej pozycji. Nienachalna miękkość, subtelny zapach skóry... Raj na ziemi, który dopełnić może tylko krystaliczny obraz z plazmowego telewizora. Żeby tak się stało, ekran musimy widzieć pod odpowiednim kątem...
/ 28.05.2008 21:52
Komfortowe kanapy umożliwiają nam przyjęcie dowolnie wygodnej pozycji. Nienachalna miękkość, subtelny zapach skóry... Raj na ziemi, który dopełnić może tylko krystaliczny obraz z plazmowego telewizora. Żeby tak się stało, ekran musimy widzieć pod odpowiednim kątem. Jak więc pogodzić zmienne kaprysy naszego ciała z tęsknotą za doskonałością wizji? Można skorzystać z możliwości zdalnego sterowania położeniem TV za pomocą pilota…

Teraz takie rozwiązanie jest w zasięgu ręki – firma Arkas proponuje szeroki asortyment sterowanych elektronicznie stojaków i uchwytów Vogel’sMarzenie kinomana do telewizorów plazmowych oraz LCD. Są to innowacyjne, absolutnie unikatowe rozwiązania podnoszące przyjemność, jaką daje korzystanie z kina domowego, o kilka poziomów wyżej. To wyjątkowo proste w obsłudze, sterowane elektronicznie stojaki i uchwyty (mające również swoje odpowiedniki w wersji sterowanej manualnie), które trzymają w swych pewnych objęciach nasz wymarzony plazmowy telewizor. Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że mowa jedynie o statycznym mocowaniu.
Glider – płynnie i z gracją Glider, należący do serii Evolution, wyróżnia wśród dostępnych na rynku mocowań do plazmy wyjątkowo harmonijna kombinacja ruchów: podczas jednoczesnego „ślizgania” się uchwytu wzdłuż ściany do 45 stopni wysuwa się on sprawnie i płynnie.
Jego unikalną właściwość stanowi możliwość zaprogramowania przez użytkownika najczęstszego położenia ekranu. Dodatkowo uchwyt Glider cechuje „miękki” start i stop, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Funkcja auto - home w momencie wyłączania telewizora przywraca automatycznie ekran do pozycji wyjściowej. Ponadto uchwyty z serii EFWE są kompatybilne z akcesoriami do mocowania sprzętu audio-video, zatem w miarę potrzeb można je rozbudowywać o osprzęt, który utrzyma DVD czy głośniki.

Trimotor – trzy silniki pracują dla Ciebie
Kolejnym wyjątkowym produktem oferowanym przez firmę Arkas jest uchwyt Trimotor. Dzięki trzem niezależnie działającym, cichym silnikom potrafi nie tylko troskliwie przesuwać ekran wzdłuż ściany, ale także obracać go aż o 20 stopni w poziomie i o 15 stopni w pionie. Za jednym dotknięciem guzika system auto - home, podobnie jak w przypadku uchwytu Glider, przywróci telewizor do uprzednio zaprogramowanego położenia wyjściowego. Nad każdym, nawet najmniejszym ruchem czuwa specjalnie do tego celu skonstruowany, unikalny system zabezpieczeń.

Stojaki zamiast szafek
Firma Arkas proponuje także estetyczne, zdalnie sterowane (oraz manualnie) stojaki z serii EFTE i EFFE na plazmę lub LCD. Dają one możliwość obracania ekranu do 30 stopni w lewo i w prawo. Stojaki zaspokoją zarówno gust zwolenników nowoczesnych jak i tradycyjnych wnętrz: możemy je ustawić na podłodze lub na szafce pod RTV. Stojak podłogowy dodatkowo posiada szklaną półkę na sprzęt AV. Ich zalety docenią na pewno miłośnicy minimalizmu oraz nowoczesnych trendów w wyposażeniu pomieszczeń.

Doskonały obraz w zaciszu własnego salonu
Uchwyty i stojaki Vogel’s przesuwają oraz dostosowują do naszych potrzeb ultranowoczesne okno na świat z wielką swobodą. Są to bowiem produkty z całą pewnością niebanalne, owoc pracy wysokiej klasy specjalistów i ich najwyższej technologii - perfekcyjne w każdym calu.
Trzymając w ręku ergonomiczny pilot zdalnego sterowania, możemy ustawić ekran tak jak chcemy – a wszystko to zrobimy nawet nie podnosząc się z wygodnej kanapy czy fotela.
Funkcjonalność, siła oraz wytrzymałość uchwytów i stojaków Vogel’s są przedmiotem zachwytów miłośników filmu na całym świecie. Szczególnie zaś tych, którzy świadomie doceniają nie tylko artystyczne walory kina, lecz również jakość obrazu, jego jasność i przejrzystość, nasycenie barw oraz kontrast. Znawcy świetnie zdają sobie sprawę, że te właśnie parametry osiągają najlepsze wartości, kiedy widzimy ekran ustawiony odpowiednio do kąta padania światła.

Marzenie kinomanaTo samo dotyczy sportu. Czy nie lepiej jest, zamiast jeździć na dalekie mecze, wystawać w kolejkach po bilety i narażać siebie oraz swoją rodzinę na niczym nie sprowokowane ataki rozgorączkowanych pseudokibiców - po prostu usiąść w dowolnie wybranym miejscu własnego, zacisznego salonu i chłonąć atmosferę rywalizacji z przyjaznego, posłusznego każdemu Twemu skinieniu źródła?
...A kiedy już wyłączymy odbiornik, w nieśpiesznie kojącej wciąż rozedrgane zmysły ciszy zobaczymy pełne podziwu oczy przyjaciół, których zaprosiliśmy. Ot tak, na film.

Jak wyeksponować plazmę lub LCD? - radzi Dariusz Konieczny - Menedżer Produktu w firmie Arkas:
Nowoczesny telewizor umieśćmy w taki sposób, by był ozdobą salonu. W żadnym wypadku nie stawiajmy go na nie przystosowanym do tego regale czy olbrzymiej meblościance. By nie psuć estetyki wnętrza, a także oszczędzić nieco miejsca, skorzystajmy ze sterowanego elektronicznie, mocowanego do ściany uchwytu Glider Evolution, oferowanego przez lidera rynku - firmę Vogel's.
Dzięki nowości na polskim rynku - elektronicznemu sterowaniu uchwytu, w każdym miejscu w pokoju, nie ruszając się z miejsca, możemy jednym palcem sterować położeniem obrazu, dostosowując go do naszego kąta widzenia oraz zmieniającego się kąta padania światła. Do takiego uchwytu możemy także dokupić akcesoria do mocowania innego sprzętu audio-video (np. DVD). Jeżeli zależy nam na wielokierunkowym systemie ustawiania ekranu - do dyspozycji mamy sterowany elektronicznie uchwyt Trimotor, który oprócz obrotu w pionie i poziomie zapewnia również ruch przesuwny wzdłuż ściany. Bywa, że z jakichś powodów nie chcemy lub nie możemy przymocować uchwytu do ściany (np. w przypadku zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych). W takim przypadku odpowiednią, estetyczną oprawę naszemu nowemu telewizorowi nada sterowany elektronicznie stojak podłogowy z serii Evolution firmy Vogel's.

Przy zakupie uchwytu do plazmy lub LCD zwróćmy uwagę na wielkość telewizora - sterowane elektroniczne stojaki Evolutions są oferowane w trzech wielkościach - z przeznaczeniem do monitorów 25-40, 25-42 i 41-65 calowych, uchwyt Evolutions Glider jest dopasowany do telewizorów 42-60 cali, a uchwyt Trimotor możemy zastosować, jeżeli nasz ekran ma nie mniej niż 37 i nie więcej niż 52 cale.

Dane techniczne:
Trimotor VFWE 552RC
Wielkość ekranu LCD / Plazma 37"-52”
Max. waga LCD / Plazma 43 kg

Glider EFWE 6455 RC
Wielkość ekranu LCD / Plazma 42”- 60””
Max. waga LCD / Plazma 70 kg

Stojak podłogowy EFFE 1140 RC
Wielkość ekranu LCD / Plazma 25" – 42”
Max. waga LCD / Plazma 45 kg

Stojak meblowy EFTE 2240 RC
Wielkość ekranu LCD / Plazma 25"- 40”
Max. waga LCD / Plazma 30 kg

Stojak meblowy EFTE 2265 RC
Wielkość ekranu LCD / Plazma 41"- 65”
Max. waga LCD / Plazma 70 kg

Uchwyt Glider EFWE 6455 RC sugerowana cena brutto 2696,00 zł (sterowanie manualne sugerowana cena detaliczna 1800,00 zł)
Uchwyt Trimotor VFWE 552 RC sugerowana cena brutto 2 696,00 zł
Stojaki EFFE, EFTE ( sterowane elektronicznie lubMarzenie kinomana manualnie) sugerowana cena brutto od 1600,00 zł do 2200,00 zł.
Dystrybutor: Arkas Sp. z o. o., ul. Kuziennicza 4, 59 – 400 Jawor, tel. 076/871-19-74; -75; -77

Arkas Sp. z o. o. został założony w 2001 roku. Głównym obszarem działalności firmy jest dystrybucja systemów mocowania sprzętu audio-video. Arkas jest autoryzowanym dystrybutorem znanej holenderskiej firmy Vogel’s, specjalizującej się w produkcji wysokiej jakości uchwytów pod sprzęt audio-video, mających zastosowanie w domowych warunkach, jak i oferującej szereg rozwiązań dla profesjonalnych przedsięwzięć (wyposażenie lokali oraz miejsc użyteczności publicznej). Spółka prowadzi również dystrybucję produktów takich marek jak Avec, specjalizującej się w systemach archiwizacji płyt CD/DVD (pudełka, regały, opakowania), Skullcandy (słuchawki) oraz AM, czyli profesjonalne środki do czyszczenia monitorów LCD/plazma, PC i innych. Oferta firmy Arkas to również szeroki wachlarz produktów z grupy akcesoria foto, akcesoria komputerowe oraz meble pod sprzęt audio-video (drewniane i aluminiowe stoliki oraz półki).
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)