Jak urządzić małe wnętrze? fot. Fotolia

Małe mieszkanie - jak urządzić

W czterech prostych krokach!
/ 23.07.2013 10:46
Jak urządzić małe wnętrze? fot. Fotolia
Urządzenie niewielkiego lokum to spore wyzwanie. Staramy się go nie zagracić, a równocześnie zmieścić wszystko, co niezbędne. Sprytne rozwiązania są na wagę złota. Co więcej, jest ich tylko 4!

1. Rozkładane meble do małego mieszkania


Wybierając meble, pamiętaj, że musisz oszczędzać przestrzeń. Dlatego rozważ zakup rozkładanych sprzętów: kanapy, krzeseł, stołu.
Kółka mile widziane. Komody, szafki czy fotele z zamontowanymi kółkami znacznie łatwiej przesunąć w inne miejsce. A w małym wnętrzu często jest to konieczne, np. gdy zapraszamy znajomych.

2. Wiszące półki do małego wnętrza


Odciąż podłogę. Zamiast stawiać kolejną szafkę na podłodze, zastanów się, czy nie można jej zastąpić wiszącą lub półkami. Jeśli to możliwe, zamontuj pawlacz i łóżko na antresoli. Możesz mieć pod nim kącik do pracy lub postawić fotele i mały stolik.

3. Schowki oszczędzą przestrzeń w małym mieszkaniu


Doceń schowki. Im jest ich więcej, tym lepiej. Mogą to być np. półki wbudowane w zagłówek łóżka, nadstawka na szafę lub zamykane pojemniki mieszczące się pod łóżkiem, gdzie schowasz cały zapas pościeli.

4. Sprytne i dyskretne relingi


Zamontuj relingi. To metalowe szyny z wieszakami, które mocuje się do ściany lub drzwi. Zmieści się na nich tyle, co w szafce.

Pamiętaj!


W niedużych wnętrzach sprawdza się prostota. Unikaj dużej liczby elementów dekoracyjnych, mieszania stylów, mocnych kolorów

Zobacz także: