Kamień i mozaika azulejo, czyli Portugalia w łazience

Jasne kolory w łazience zawsze będą modne. Podobnie jest z rysunkiem kamienia. Do takiego wystroju łazienki warto wprowadzić portugalski akcent, na przykład mozaikę azulejo.
Kamień i mozaika azulejo, czyli Portugalia w łazience fot. Fotolia

Naturalne wnętrze łazienki z kamieniem w roli głównej

Pudrowe odcienie beżu i szarości pięknie komponują się z bielą i drewnem. Płytki ozdobiono bardzo realistycznym, zróżnicowanym rysunkiem kamienia, dzięki czemu uniknięto „efektu stempla”, a wnętrze łazienki wygląda naturalnie.

Mozaika azulejo - portugalska inspiracja

Kolekcję uzupełniają delikatne dekory inspirowane portugalskimi mozaikami azulejo. Wzór wygląda jakby został odciśnięty w kamieniu, co sprawia że doskonale współgra on z płytkami bazowymi. Niezwykle ciekawy efekt daje połączenie dekorów z bazą w sposób sprawiający wrażenie przypadkowego.

Optyczna korekta proporcji w łazience

Wydłużony kształt płytek, w zależności od ułożenia w pionie lub poziomie, pozwala na optyczną korektę proporcji we wnętrzu łazienki. Kolekcja pięknie harmonizuje z białym gresem na podłodze.

Fot. Mat. prasowe Ceramstic

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Świetnie się prezentuje. Sam wzór płytek jest ciekawy, niby kamień ale jednak mniej typowy. Bardzo fajny pomysł i bardzo dobrze komponuje się z drewnem.
/3 lata temu
nie lubię drewna w łazience ale mozaika w portugalskim stylu mi się poodba