Kwiatek do poduszki

Zmiana pościeli to najlepszy pomysł na szybką metamorfozę sypialni. Kwieciste wzory wprowadzą do wnętrza radosną atmosferę.
/ 22.07.2009 15:43

Pościel wysokiej jakości ma wielki wpływ na komfort snu. Powinna być wykonana z naturalnych tkanin, miękka i bardzo delikatna w dotyku. Większość najbardziej luksusowych pościeli wytwarza się z bawełny o splocie satynowym czy dżersejowym, albo z perkalu (tkanina bawełniana o splocie płóciennym, której nici są okrągłe i to nadaje jej wyjątkową gładkość). Ale bawełna bawełnie nierówna. Najlepsza na świecie jest czesana bawełna egipska (tzw. mako-bawełna) o długich włóknach (od 33 mm do 55 mm), wyjątkowo czysta i wytrzymała. Jest praktycznie niezniszczalna i – co ciekawe – staje się coraz bardziej miękka pod wpływem używania i prania. Dobrej jakości pościel nie jest tania. Przy zakupie zwróć uwagę na opis tkaniny załączony przez producenta.

Pościel Vice Versa z bawełny perkalowej. Prawa strona poszwy – wzory roślinno-kwiatowe w kolorze turkusowym, lewa strona poszwy – efekt zwierciadła: te same kształty w kolorze jasnozielonym. Nowość: z obu stron poszwy wzory kolorowych kwiatów zostały wyhaftowane, od 435 zł/komplet, Carré Blanc