Kuchnia na poddaszu fot. Adobe Stock

Kuchnie na poddaszu – jakie meble będą do nich najlepiej pasować?

Mieszkasz w mieszkaniu lub domu, w którym kuchnia znajduje się na poddaszu? Urządzanie wnętrz, w których znajdują się skosy, nie należy do najłatwiejszych. Podpowiadamy, jak umeblować kuchnię na poddaszu!
Wioletta Górecka / 09.10.2018 22:23
Kuchnia na poddaszu fot. Adobe Stock

Kuchnia na poddaszu znajduje się zwykle w starym budownictwie. Urządzenie jej w taki sposób, by była funkcjonalna, a przy tym przestrzenna, wydaje się bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Wystarczy jednak dobry pomysł i zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni pod skosem może być wprost rewelacyjne! Podpowiadamy, jak urządzić kuchnię pod skosami, by była funkcjonalna i zachwycała przez lata!

Kuchnie pod skosem – meble na wymiar

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, najbardziej rozsądnym krokiem będzie wykonanie projektu kuchni, a także zamówienie mebli na wymiar.

Co trzeba wiedzieć o meblach kuchennych na wymiar?

W takim przypadku będziesz mieć gwarancję, że wszystkie szafki i sprzęty będą idealnie dopasowane do  pomieszczenia, a każdy jej centymetr będzie idealnie zagospodarowany.
Druga bardzo istotna sprawa, to sposób ustawienia mebli. Najlepiej sprawdzają się pomysły na zabudowę w kształcie litery L – wiszące szafki na ścianie bez okna, stojące – pod oknem. Jeśli powierzchnia kuchni na to pozwala, pod oknem można ustawić również ławę i stworzyć uroczy, jasny kącik do spożywania posiłków.

Kuchnia na poddaszu ma ogromną zaletę, której brakuje w wielu pomieszczeniach w innym budownictwie: to ogromne ilości dziennego światła! Choć jej urządzenie wydaje się być karkołomnym zadaniem, a niektórzy myślą nawet o przeniesieniu kuchni do innego pomieszczenia, to warto się poświęcić

Kuchnie na poddaszu – o czym trzeba pamiętać?

Do pomieszczeń na poddaszu warto wybierać meble w jasnych kolorach – optycznie zwiększą przestrzeń.

Zaletą kuchni na poddaszu jest inna, o wiele większa wytrzymałość okien dachowych, w stosunku do zwykłych. Dzięki temu można bezpośrednio pod nimi ustawić zlew, kuchenkę lub płytę indukcyjną. Wilgoć i gorąca para wodna nie spowodują uszkodzeń ram ani szyb.

Świetny pomysł na praktyczną adaptację strychu!

Ostateczny sposób urządzenia kuchni na poddaszu zależy od wielkości i wysokości pomieszczenia, a także kształtu dachu. W niektórych przypadkach (gdy dach jest wielospadowy, a miejsca niewiele), urządzenie funkcjonalnej kuchni może być niemożliwe.

Zobacz również:
Sprytne pomysły na urządzenie kuchni na poddaszu!
Urządź kuchnię z IKEA!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)