Kuchnia sercem nowoczesnego domu

Kuchnia jest sercem nowoczesnego domu. Jest to centralne miejsce wspólnych doznań kulinarnych, spotkań oraz przyjmowania gości. Razem z ogromnym znaczeniem kuchni i jej rosnącej rangi zwiększają się również wymagania dotyczące wzornictwa urządzeń. Dotyczy to nie tylko mebli, ale także narzędzi i elektronicznych urządzeń kuchennych.

Kuchnia jest sercem nowoczesnego domu. Jest to centralne miejsce wspólnych doznań kulinarnych, spotkań oraz przyjmowania gości. Razem z ogromnym znaczeniem kuchni i jej rosnącej rangi zwiększają się również wymagania dotyczące wzornictwa urządzeń. Dotyczy to nie tylko mebli, ale także narzędzi i elektronicznych urządzeń kuchennych.

Kuchnia sercem nowoczesnego domu

Fot. Thermomix

Z tego powodu stawiane są im coraz wyższe wymagania: powinny być bardzo estetyczne, kompaktowe i nowoczesne, idealnie wpasowywać się do przestrzeni kuchennej i zachwycać techniczną doskonałością.

Przegląd trendów:

Dyskretna prostota zastępuje kicz i chaos
Nowoczesne gotowanie cechuje przejrzystość, estetyka oraz wspólne przyrządzanie posiłków z przyjaciółmi. To także atrakcyjna kuchnia z aneksem jadalnym, posiadająca wygodną wysepkę. Nowoczesne miejsce delektowania się smakiem zastępuje przestarzałe zagracone blaty kuchenne. Współczesne kuchnie są jasne, przestrzenne i uporządkowane. Zgodnie z tymi trendami coraz większa liczba gospodarstw stosuje wysoce zintegrowane urządzenia kuchenne z kilkoma akcesoriami, dzięki którym nie musi korzystać z odrębnych urządzeń do ważenia, mieszania, siekania, gotowania w wodzie czy na parze. Kompaktowe wzornictwo to nie tylko potrzeba minimalizacji, ale coś o wiele więcej.

Atrakcyjny wygląd i funkcjonalność akcesoriów
Materiały wysokiej jakości oraz idealne wykończenie są bardzo ważne dla wszystkich, którzy cenią rzeczy z „wyższej półki”. Kluczową sprawą jest więc zaprojektowanie produktu, który działa równie dobrze, jak wygląda, zapewniając w ten sposób przyjemność podczas jego używania. W szczególności produkty takie jak urządzenia kuchenne, które są wykorzystywane codziennie, muszą przemawiać do naszych zmysłów i dawać poczucie luksusu. Wysokiej jakości tworzywa sztuczne oraz wytrzymała stal nierdzewna są podstawowymi materiałami. Użytkownik powinien być dumny, że posiada takie urządzenie, zarówno w momencie podziwiania jego wyglądu, jak i wykorzystywania jego praktycznych funkcji.

Tradycja spotyka się z nowoczesnością

Kuchnia sercem nowoczesnego domu

Według ekspertów w dziedzinie trendów, u podstaw powrotu do tradycyjnych wartości, takich jak niezawodność i trwałość, leży filozofia mówiąca, że lepiej posiadać mniej produktów, ale za to takie, które są bardziej użyteczne i cechują się wysoką jakością. To jest obecny trend, który nie dotyczy wyłącznie samej kuchni, ale także jej wyposażenia, i podkreśla znaczenie jakości, oryginalności oraz marki dla klientów. Odpowiednio zaprojektowane i wytrzymałe technologicznie urządzenia w parze z niepowtarzalnym i wyjątkowym wzornictwem dają poczucie bezpieczeństwa oraz pewności, że jest się w domu.

Wzornictwo podąża za funkcjonalnością – apetyczny wygląd
Zaprojektowane kuchnie oparte są na harmonijnych ogólnych koncepcjach. Każdy z elementów ma swoje miejsce i znaczenie – jako całość stanowią one prawdziwe dzieło sztuki, dlatego właśnie każde urządzenie w kuchni powinno wnosić coś nowego do codzienności. Producenci urządzeń kuchennych również zdają sobie z tego sprawę i projektują produkty, które posiadając doskonały wygląd zawierają użyteczne funkcje. Wyraźny cel: najlepsza pozycja startowa w kuchni – wyeksponowane i w pełni widoczne miejsce.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/6 lat temu
tak powinno być! w kuchni się żyje :) planujemy zrobić w naszej mały remont więc każdy pomysł jest ważny. kasę pożyczamy ze skoku chmielewskiego, dużo lepsze warunki niż w bankach, a umowa klarowna.
/6 lat temu
Tu się zgadzam, na urządzaniu kuchni nie co oszczędzać. U nas kuchnia jest sercem domu, jak było też w moim rodzinnym domu. Często gotujemy razem z dziećmi lub z przyjaciółmi. Oprócz dobrej jakości mebli i sprzętu ważna jest też jakość farby do ścian. Przy małych kucharzach niezbędne jest pomalowanie ścian farbą o dużej odporności na zmywanie. My mamy satynową.
/6 lat temu
jest na czym oko zawiesić :)
POKAŻ KOMENTARZE (1)