POLECAMY

Kolory w salonie

Mam wielki dylemat. Remontujemy salon, na podłodze będą dębowe deski w kolorze naturalnym, meble będą w kolorze ciemnego orzecha. Komplet wypoczynkowy jasny kremowy. Ściany chciałam mieć jasne neutralne, także jedynie dodatkami takimi jak zasłony, poduszki mogę zmieniać moje wnętrze.

Kolory w salonie

Mam wielki dylemat. Remontujemy salon, na podłodze będą dębowe deski w kolorze naturalnym, meble będą w kolorze ciemnego orzecha. Komplet wypoczynkowy jasny kremowy. Ściany chciałam mieć jasne neutralne, także jedynie dodatkami takimi jak zasłony, poduszki mogę zmieniać moje wnętrze. Myślałam o kolorze kremowym i szarym, a raczej srebrnym i oczywiście białym suficie, może jedna albo dwie ściany, na której będą meble namalować 3 poprzeczne pasy w kolorze białym szarym i kremowym. Co o tym myślicie, albo macie inne propozycje, za poradę będę bardzo wdzięczna.
Serdecznie pozdrawiam

Renata

Zestawienie koloru kremowego i szarego to bardzo interesujące połączenie.

Odradzałabym, jednak malowanie ściany, na której będą stały meble w pasy. Skoro ustawimy na miej meble to wystarczająco dużo będzie się działo. Nie ma potrzeby jeszcze dodatkowo rozpraszać uwagi.

We wnętrzu powinien być tylko jeden dominant. Jeśli zastosujemy więcej akcentów skupiających uwagę powstanie wrażenie chaosu i nieładu. Warto trzymać się tej zasady, aby zwyczajnie nie przedobrzyć.

Może rozwiązaniem będzie pomalowanie ściany stanowiącej tło dla mebli na kolor szary, a pozostałych na kremowy.

Sama kompozycja z pasów jest bardzo interesującym motywem, może zastosować ją na wolnej niedużej ścianie? Wtedy pozostałe ściany należy pomalować jednolicie.

 

Projektant wnętrz Lublin Urszula Tomaszewska
Aranżacje Wnętrz Vena Lublin
http://www.kuchnie-vena.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
mam brazowe meble i bialo szare sofy jakie najlepiej dobrac kolory scian? MOZE KTOS POMOZE:(
/7 lat temu
Ja ostatnio remontowałam sypialnię - ściany naprzemiennie kakaowe i mahoniowe (farba dająca efekt "nierówności, tynku) i dodatki białe oraz srebrne. Modernistycznie, ale przytulnie!