Kolory w mieszkaniu

Przypraw swoje mieszkanie kolorami farb, proponowanymi w ramach Nie ma jak w domu – jednej z kolekcji kolorystycznych Dulux na 2007 rok. Stworzono ją z myślą o tych, którzy cenią poczucie harmonii i równowagi oraz swojską, domową atmosferę.
/ 08.06.2007 22:36
Przypraw swoje mieszkanie kolorami farb, proponowanymi w ramach Nie ma jak w domu – jednej z kolekcji kolorystycznych Dulux na 2007 rok. Stworzono ją z myślą o tych, którzy cenią poczucie harmonii i równowagi oraz swojską, domową atmosferę.

Urządzanie wnętrza jest jak przygotowywanie dobrej kolacji. W czasie gotowania wielokrotnie próbujemy potrawy i doprawiamy je tak, aby osiągnąć zamierzony efekt. Gdy danie smakuje już idealnie, ustawiamy elegancką zastawę i zapraszamy gości do starannie przygotowanego stołu. Chcemy celebrować każdą chwilę posiłku i pragniemy, aby wszyscy poczuli się jak w domu.

Podobnie jest podczas urządzania wnętrz. Najpierw decydujemy się na najważniejsze barwy oraz odpowiedni klimat pomieszczenia. Potem kolejno wybieramy meble i faktury, a na końcu dopełniamy całość akcentami kolorystycznymi i dodatkami. Kiedy wreszcie uzyskamy oczekiwany efekt, możemy w pełni dzielić się naszą radością z najbliższymi.

Firma ICI Polska, producent farb Dulux, prezentuje pierwszy z obowiązujących w 2007 roku trend kolorystyczny w aranżacji wnętrz Nie ma jak w domu. Powstał on z myślą o osobach ceniących wartość czasu spędzonego w gronie najbliższych - rodziny i przyjaciół, podczas którego możemy celebrować spożywanie smakowitych potraw przyrządzonych z miłością, według tradycyjnych receptur.

Kolekcja kolorów inspirowana jest potrawami z całego świata oraz niepowtarzalnymi doznaniami smakowymi i wzrokowi, których dzięki nim doświadczamy. Znajdziemy tu barwy przywołujące wspomnienia z targów warzywnych w Azji, straganów z przyprawami w Indiach, włoskich restauracji serwujących przepyszne pasty i risotta oraz sklepików pełnych dojrzałych owoców w Południowej Ameryce.

Gamę kolorystyczną trendu tworzą naturalne żywe zielenie, ostre oranże, wiśniowe czerwienie, soczyste żółcienie, uzupełnione akcentami czekoladowych brązów, śliwek oraz zieleni morskich alg i wodorostów. Zastosowanie tych barw pozwala stworzyć w naszym domu swojską, optymistyczną atmosferą, sprzyjającą celebracji życia w każdym jego wymiarze. Kolekcja idealnie pasuje do wnętrz, w których spotykamy się z najbliższymi: kuchni, jadalni, pokojów dziennych, a także ulubionych restauracji oraz barów.

Badania o potrzebie kultywowania tradycji wśród Polaków
Jak wskazują wyniki badań przeprowadzonych przez CBOS w marcu 2007 r. - w domach dwóch trzecich Polaków (65 proc.) nie istnieją obecnie żadne szczególne rodzinne tradycje. Ich istnienie - i wierność tym zwyczajom - deklaruje zaledwie 15 proc. badanych. Nieco mniej Polaków (13 proc.) kultywowało je dawniej, ale zarzuciło - informuje CBOS. Jednocześnie to samo badanie wykazało, że aż trzy czwarte Polaków (74 proc.) jest przekonanych, że rodzinne tradycje należy kultywować i przekazywać młodszym.

Rodzina co jedenastego badanego (9 proc.) kultywuje zwyczaje kulinarne - w tych domach na stołach goszczą dania tradycyjnej kuchni polskiej, staropolskiej lub konkretne potrawy. Jako rodzinne zwyczaje przedstawiano spotkania, biesiady i zjazdy rodzinne (8 proc.) albo spędzanie wolnego czasu w gronie najbliższych (6 proc.), np. niedzielne obiady czy wspólna kolacja.

„Co roku zespół ekspertów Dulux Colour Futures prezentuje najbardziej aktualne trendy w aranżacji i dekoracji wnętrz”, powiedziała Joanna Stachowska, dyrektor marketingu ICI Polska. „Kolekcja Nie ma jak w domu jest jednym z pięciu trendów przygotowanych na 2007 rok. Źródłem tego tematu kolorystycznego jest klimat rodzinnego domu, z jego swojską, nieśpieszną atmosferą, wielogodzinnymi rozmowami przy stole, celebracją potraw wykonanych zgodnie z tradycyjnymi przepisami. Intensywne barwy potraw z całego świata w kolekcji Nie ma jak w domu zachęcają o oderwania się od codziennych zajęć. Są ucztą dla ciała i dla ducha.”

„Dulux jest uznanym ekspertem w dziedzinie kolorystyki wnętrz,” – powiedział Marcin Szczygielski, projektant wnętrz. „Z niecierpliwością oczekiwałem na to, jakie trendy zaproponuje na 2007 rok. Trend Nie ma jak w domu doskonale wpisuje się w aktualne potrzeby estetyczne osób, które chcą połączyć indywidualny charakter wnętrza z atmosferą swojskości i rodzinnego ciepła. Nawiązanie do naturalnych kolorów owoców, warzyw i przepełnionych smakiem rodzimych potraw, pozwala stworzyć wysublimowany klimat, dający jednocześnie poczucie bezpieczeństwa. Jest on swoistą celebracją życia gdziekolwiek ono trwa”.

Kolory z trendu Nie ma jak w domu zostały wyselekcjonowane z palety barw dostępnych
w ramach Mieszalnika Dulux.