Kolorowe bujaki

Chyba wszyscy pamiętamy refren piosenki Urszuli Konik na biegunach. Zwykła zabawka, mała huśtawka, a rozkołysze, rozbawi. Najstarsze informacje o konikach bujanych sięgają XVII stulecia.
/ 29.05.2008 22:55

Chyba wszyscy pamiętamy refren piosenki Urszuli Konik na biegunach. Zwykła zabawka, mała huśtawka, a rozkołysze, rozbawi. Najstarsze informacje o konikach bujanych sięgają XVII stulecia. Zabawka powstała jako połączenie kołyski, drewnianego konika na kołach oraz... przyrządu do symulacji pojedynków konnych, jakiego przed turniejami używali średniowieczni rycerze.

Kolorowe bujaki

Wariacją na temat tego klasyka wśród dziecięcych zabawek jest Rocking Animals Collection, wypuszczona przez hiszpańską firmę Martinez Otero. Po raz pierwszy kolekcja została zaprezentowana tej wiosny w Salone del Mobile w Mediolanie. Był to pierwszy produkt MO skierowany wyłącznie do dzieci. Twórcy kolekcji - brytyjskie studio PearsonLloyd - bawiąc się ideą klasycznego konia na biegunach, wprowadzili do zabaw najmłodszych trzech nowych bohaterów. Czerwony pies, zielony wieloryb i srebrna foka/mors to nowi przyjaciele i towarzysze harców najmłodszych. Wykonane z drewnianej sklejki, pomalowane ekologicznymi farbami zwierzaki o żywych i wesołych barwach są bezpieczne w użytkowaniu. Ponadto są one bardzo lekkie i łatwe w transporcie. Te proste w formie, a jednocześnie żartobliwe i figlarne zabawki są kwintesencją radości życia, jaka charakteryzuje wszystkie produkty linii MO by Martinez Otero.

Kolorowe bujaki
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/11.06.2008 14:28
Poszukuję firm importujących te bujaki - bardzo pilnie potrzebuję namiary. Czy ktoś może sie orientuje czy jest możliwe dostanie ich w Polsce?????????