Kolor na białym fot. Serwis prasowy firmy Marimekko

Kolor na białym

Nowy światowy trend. Czysta biel plus kolorowe akcenty. Obowiązuje oszczędność i dyscyplina: jeden, dwa przedmioty, ale w nasyconych barwach. A jeśli efekt Ci się znudzi wystarczy zmienić dodatki.
/ 24.07.2007 14:25
Kolor na białym fot. Serwis prasowy firmy MarimekkoŻYCIE JEST PIĘKNE

Białe ściany i sufit, biała podłoga z żywicy, biała sofa. Wnętrze jasne i pogodne. Do tego dwa rzędy kolorowych poduszek, czerwone krzesło i dywan. Tutaj barwne dodatki prawie krzyczą. I o to chodzi.
Czerwone krzesło LCW zaprojektowane przez Charlesa i Ray Eames, Vitra. Poduszki w powłoczkach z tkanin duńskiej firmy Marimekko, Scandinavian LivingSZACH I MAT
Bardzo proste łóżko – platforma wykonana z białej płyty MDF. Ceglana ściana pomalowana na biało i biała stolarka okienna. Kolorowym dodatkiem jest niebiesko-biała pościel. Pościel w innej barwie zupełnie odmieni wnętrze.
Pościel Marimekko, Scandinavian Living
WIOSNA W KUCHNI
Biel odbija światło słoneczne. Nadaje wnętrzu klimat chłodnej elegancji. Kuchnię ożywiają energetyczna zieleń i ciemne drewno.
Stół i krzesła BoConcept. Kubki i zasłony z kolekcji „Morocco” firmy Marimekko, Scandinavian LivingSKANDYNAWSKIE WAKACJE
Oto, jak dyscyplina barw i kolorów służy wydobyciu charakteru wnętrza. Białe są okna, kaloryfery, deski na podłodze. Na tym tle  wyraźnie rysuje się linia stołu nakrytego błękitnym obrusem.  
Rozkładany stół, Bazar na Kole. Obrus z tkaniny zaprojektowanej przez Maiję i Kristinę Isola dla firmy Marimekko, błękitny wzór inspirowany rosyjskim folklorem, Scandinavian Living


Tekst i opracowanie Ewa Solarz