Jak zabezpieczyć swój dom przed urlopem?

Jak zabezpieczyć swój dom przed urlopem? Lato to czas, kiedy włamywacze zbierają największe żniwo.
/ 12.06.2014 14:30

Lato to czas, kiedy włamywacze zbierają największe żniwo. Inteligentne systemy monitoringu są idealnym rozwiązaniem problemu bezpieczeństwa domu. Obserwują, wykrywają i powiadamiają o zagrożeniach. Które wybrać? Będąc na urlopie każdy chce mieć pewność, że jego mieszkanie jest bezpieczne i dobrze chronione. Najlepiej, by ktoś je obserwował. Do niedawna rolę takiego stróża pełnił życzliwy sąsiad, ale nowoczesna technika oferuje pewniejsze rozwiązania. Inteligentne urządzenia monitorujące są dziś niedrogie, proste w obsłudze i łatwo dostępne.

Jak zabezpieczyć swój dom przed urlopem?

fot. Fotolia

Monitoring w mieszkaniu

Rodzaj monitoringu powinien być dostosowany do warunków, w których ma pracować. Mieszkańcy bloków potrzebują chronić przede wszystkim konkretne pomieszczenia. Na przykład sypialnię, gdzie trzymane są kosztowności. Eksperci zajmujący się ochroną mienia podkreślają, że najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji są kamery IP. Czyli urządzenia, które potrafią łączyć się z Internetem. Inteligentne urządzenia monitorujące pozwalają na podgląd obrazu w każdym momencie 
z dowolnego miejsca na ziemi. Dodatkowe funkcje, takie jak wbudowane czujniki ruchu gwarantują, że nagrywanie rozpocznie się wyłącznie w momencie wykrycia zagrożenia.

- Rejestratory tego typu są często kamuflowane w budzikach lub innych przedmiotach codziennego użytku – mówi Paweł Wujcikowski, ekspert ds. bezpieczeństwa Spy Shop. - Dzięki temu nie wzbudzają podejrzeń włamywacza, a my możemy zostać szybko zaalarmowani i na czas wezwać policję.

Domek pod kontrolą

Kolejną nowinką są urządzenia ostrzegające przed kilkoma różnymi zdarzeniami. Na przykład obecnością intruza i pożarem. Właściciele domków jednorodzinnych chętnie stosują nowoczesne kamery w czujnikach dymu. To zasługa prostego montażu urządzeń, łatwej obsługi i wysokiej skuteczności.

- Budynki jednorodzinne prócz włamań narażone są na pożary, które mogą być wynikiem podpalenia ale też awarii instalacji elektrycznej – tłumaczy Paweł Wujcikowski. Jadąc na wakacje warto zainstalować wielofunkcyjną kamerę w miejscu, gdzie ryzyko pożaru jest największe. Eksperci wymieniają garaże, poddasza lub pomieszczenia z piecami grzewczymi. Podobnie, jak w przypadku kamer instalowanych w mieszkaniach, te również umożliwiają zdalny podgląd, a głośny sygnał alarmowy informuje sąsiadów o pojawieniu się ognia. Poza tym mogą pracować bez przerwy (zasilane z sieci), więc stale czuwają nad bezpieczeństwem budynku.

Bezpieczna posesja

Czy inteligentny monitoring zabezpieczy również teren wokół domu? Okazuje się, że tak. Wystarczy zdecydować się na nowoczesną fotopułapkę. Urządzenie, którego wodoodporna 
i kamuflująca obudowa kryje ogromne możliwości. Urządzenie wykonuje zdjęcia automatycznie w momencie wykrycia człowieka, lub zwierzęcia chodzącego po posesji. Fotografia trafia na ustalony przez nas adres poczty elektronicznej lub numer telefonu. Takie rozwiązanie jest wyjątkowo przydatne, gdy dana posesja stoi pusta przez większość roku. Jej zalety docenią właściciele domków letniskowych, ale też ośrodków wypoczynkowych.

- To idealne rozwiązanie w przypadku miejsc, takich jak ogród, sad lub teren gospodarstwa. Fotopułapka może działać do 6 miesięcy w trybie czuwania, wykrywa ruch, a co najważniejsze sama informuje o zdarzeniu wysyłając nam wiadomość e-mail lub MMS – wymienia ekspert.

Wakacje to doskonała okazja, by skorzystać z kilku nowoczesnych rozwiązań i zwiększyć bezpieczeństwo naszych mieszkań i posesji. Zarówno w kwestii ochrony mienia, jak 
i zabezpieczenia przed intruzami. Warto pamiętać, że lato to okres największej ilości nieprzewidzianych zdarzeń. 

Na podstawie materiałów prasowych Spy Shop

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)