6 porad, jak urządzić mieszkanie w paryskim stylu

Dowiedz się, jak dodać swojemu mieszkaniu powiew niewymuszonej, francuskiej elegancji!
jak urządzić mieszkanie we francuskim stylu, jak urządzić mieszkanie w stylu paryskim fot. Fotolia

Nawet jeśli za oknem nie masz widoku na Wieżę Eiffla ani na Łuk Triumfalny, w twoim mieszkaniu może królować subtelny, francuski szyk! Wystarczy że będziesz pamiętała o naszych wskazówkach przy urządzaniu wnętrz lub ich remontowaniu. Sprawdź, jak urządzić mieszkanie we francuskim stylu!

1. Wybierz łagodną, pastelową kolorystykę

Paryskie mieszkania zazwyczaj nie są wypełnione krzykliwymi, wyrazistymi kolorami. Nie decyduj się np. na czerwone ściany ani ciemnoróżowe zasłony. Dominującymi barwami powinny być spokojne, stonowane odcienie. Jedynym zdecydowanym kolorem może być czerń. Na ścianach świetnie sprawdzą się pastelowe odcienie błękitu, beże, odcienie bieli, a niekiedy pudrowy róż. A może wybierzesz tapety w tych kolorach, ozdobione delikatnymi deseniami?

2. Płytki w łazience i kuchni ułóż w szachownicę

Z francuskim stylem bardzo kojarzy się ułożenie podłogowych płytek w formie biało-czarnej szachownicy. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w kuchni lub łazience, a nawet w przedpokoju!

3. Kup ozdobne lustra

Lustra w wykwintnych, rzeźbionych ramach to bardzo ważny element paryskiego stylu. Te piękne dodatki mają jeszcze jedną zaletę - optycznie powiększą każde wnętrze!

4. Wybierz białe ramy okienne i drzwi

Drzwi i ramy okien powinny być białe. W paryskich mieszkaniach jest bardzo dużo światła i przestrzeni, dlatego okna powinny być duże. Nie w każdym wnętrzu jest to jednak możliwe, dlatego warto pamiętać przynajmniej o białych wykończeniach.

5. Powieś lekkie, tiulowe firanki

Zrezygnuj z tradycyjnych, ciężkich firanek z koronki. Francuskiemu wnętrzu szyku nadaje lekka firaneczka - najlepiej wykonana z tiulu lub innej zwiewnej tkaniny.

6. Szukaj mebli stylizowanych na epokę Ludwika XIV

Charakterystycznym elementem mieszkania w paryskim stylu są meble, wyglądające jak przeniesione wprost z czasów Ludwika XIV. Powinny mieć one bardzo ozdobne wykończenia, tapicerkę ze lśniących tkanin, a także złote detale. Oczywiście, całe wyposażenie wnętrza nie musi być utrzymane w jednym stylu. Ogromną sztuką jest łączenie nowoczesnych mebli z tymi stylizowanymi na stare!

Sprawdź inne porady wnętrzarskie:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
Kocham ten styl, sama bardzo podobnie urządziłam mieszkanie :) Brakuje mi tu tylko jednego elementu, który w moim domu dodaje tego smaczku który i tutaj by się przydał. Potrzebne są zielone obrazy :) Żywe rośliny w formie obrazu to coś co moim zdaniem świetnie komponuje się w takim wnętrzu