jak szybko odnowić pokój, jak szybko zmienić wygląd pokoju, szybka metamorfoza pokoju fot. Fotolia/kolaż Polki.pl

Jak szybko odnowić pokój - 5 porad

Nie potrzebujesz generalnego remontu!
Weronika Kwaśniak / 07.08.2015 07:00
jak szybko odnowić pokój, jak szybko zmienić wygląd pokoju, szybka metamorfoza pokoju fot. Fotolia/kolaż Polki.pl

Opatrzył ci się wystrój salony lub sypialni? A może doszłaś do wniosku, że pokojowi brakuje charakteru? Zamiast mieszkać we wnętrzu, które ci się nie podoba, zmień je. Nie jest to trudne ani kosztowne. Jak szybko odnowić pokój? Możesz to zrobić w zaledwie jeden dzień!

Szybka metamorfoza pokoju

Nie proponujemy ci wymiany mebli i całego wyposażenia. Taka metamorfoza wiąże się przecież z dużymi wydatkami. Wymaga też czasu, bo wybór mebli, które mają służyć wiele lat, trzeba przemyśleć. W poszukiwaniu tych najodpowiedniejszych należy czasem odwiedzić kilka sklepów.
  1. Najłatwiej i najszybciej można więc zmienić i uatrakcyjnić wnętrze za pomocą kolorów. Wystarczy jedna puszka farby lub dwie do przemalowanie ścian - wszystkich lub tylko jednej. Zajmie ci to nie więcej niż jedno popołudnie. Aby zmiana była radykalna, nowa farba powinna być w innej tonacji kolorystycznej niż dotychczasowa.
  2. Jeśli dotąd ściany były gładkie, zastanów się, czy nie ozdobić ich np. za pomocą szablonu lub nie położyć farby strukturalnej.
  3. Nie zawsze chcemy chwytać za pędzel i przemalowywać ściany. Wtedy z pomocą przychodzą tkaniny, tapety i samoprzylepne naklejki na ścianę lub sprzęty. Te pomysły są jeszcze mniej pracochłonne. Może wybierzesz welurowe naklejki? Są ich dosłownie tysiące. Mogą przedstawiać zwierzęta, rośliny, budowle, ludzi.
  4. Świetnym rozwiązaniem jest też niezwykła fototapeta. Naklej ją na jednej ścianie lub jej fragmencie. Pamiętaj jednak, że jeśli jest wyrazista, pozostałe elementy wystroju powinny być raczej gładkie, np. w neutralnej bieli.
  5. Wykorzystaj "moc" tkanin. Uszyj na kanapę i pufy pokrowce z wzorzystej efektownej tkaniny. Z tego samego materiału (lub pasującego) uszyj rolety lub zasłony. Część tkanin powinna być gładka.
Na podstawie artykułu Barbary Lasoty z "Pani domu"

Zobacz więcej ciekawych porad: