jak szybko odmienić kuchnię, jak szybko zmienić wygląd kuchni fot. Fotolia

Jak szybko odmienić kuchnię - 5 pomysłów DIY

Błyskawiczna metamorfoza!
Weronika Kwaśniak / 12.05.2016 07:04
jak szybko odmienić kuchnię, jak szybko zmienić wygląd kuchni fot. Fotolia

Nie musisz mieć ani dużego budżetu, ani dużo czasu, aby zafundować sobie małą metamorfozę kuchni. Te sposoby nie wymagają ani ogromnych wydatków, ani długich godzin spędzonych na remoncie. Jak to możliwe? Zobaczcie same!

1. Przemaluj kubki

Nie wiem jak wy, ale ja mam duży problem... z kubkami. Mam całkiem pokaźną kolekcję, ale niestety każdy z nich jest całkowicie inny. Chcąc nie chcąc - nie wygląda to zbyt stylowo. Przemalowanie całej kolekcji może sprawić, że półka z kubkami będzie wyglądać zupełnie inaczej.

2. Oznacz słoiki i pojemniczki

...a do tego poobklejaj papierem, przemaluj, wymień pokrywki na kolorowe. Nie trzymaj już kawy, herbaty czy soli w nudnych opakowaniach.

3. Wymień magnesy

Nawet tak pozornie banalny detal jak magnesy na lodówce, może zupełnie odmienić wygląd twojej kuchni. Wyrzuć stare i zastąp je nowymi!

4. Oklej lodówkę

W Polsce jeszcze stosunkowo mało popularne, na całym świecie jednak zawrotną karierę robią... naklejki lodówkowe. Czy drzwi w grochy nie byłyby urocze? A może zimą przemienisz swoją lodówkę w... bałwanka?

5. Zaprezentuj światu naczynia

 

Loving the new Kate Spade collection! #linenchestmoncton #cfchamplain #moncton #dieppenb #newbrunswick #katespade #kitchen

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Linen Chest Moncton (@linenchestmoncton)

Wszystkie kuchenne gadżety masz skrzętnie ukryte w licznych szafkach? Czas to zmienić! Piękna zastawa może zupełnie odmienić wygląd minimalistycznej kuchni. Warto ustawić ją np. na odkrytej półce lub nawet na blacie!

Zobacz więcej ciekawych porad:

Czym naturalnie nawozić rośliny?
Kwiaty na balkon - jakie najlepiej wybrać?
Nietypowe zastosowania kwasku cytrynowego
Domowe sposoby na sprzątanie łazienki
Czego nie robić przy sprzątaniu?