Kilka patentów na ciekawe i przytulne urządzenie salonu!

Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu, ale także pomieszczenie, w którym spędza się dużo czasu. Dlatego trzeba urządzić go gustownie i wygodnie!
/ 30.11.2018 17:22

Jeśli remont, to z głową - i na lata! Podobnie jest z kupowaniem mebli. To wydatek niemały, dlatego musi być przemyślany.

Jak ciekawie i gustownie urządzić salon? Podpowiadamy! 

Pomysły na urządzenie salonu - klasyka zawsze w modzie!

Salon w stylu klasycznym jest wygodny i elegancki. Klasyczny wystrój wnętrz cechuje prostota i dobry smak. Rozglądając się po takim salonie mamy wrażenie ciepła, bezpieczeństwa i stabilizacji. Pełni rolę strefy wypoczynkowej i pomaga się wyciszyć, delikatne piaskowe barwy działają na zmysły i skłaniają do kontemplacji.

Do aranżacji takiego wnętrza idealnie są:

  • Szlachetne brązy i beże
  • Subtelne biele i delikatne szarości
  • Dodatki złota i miedzi

Jak ciekawie urządzić salon?

fot.alfameble.blogspot.com

Klasyczne, stylizowane na styl kolonialny meble idealnie komponują się z lekkością bieli na ścianie i kaflach

Coraz częściej do łask powracają tapety. Niezmiennie popularne są tapety o klasycznym wzorze regularnie rozłożone na gładkim, jasnym tle. Szczególnie przydatne gdy w pomieszczeniu nie ma zbyt wielu przedmiotów lub tkanin.

W oknie polecamy wieszać lekkie zasłony, które można udrapować. Dozwolone są różnorodne dekoracje i ozdoby nadające klimat: ciekawe obrazy, lampy, rzeźby. Nie zapominajmy również o kwiatach. Zieleń odświeża i odpręża.

Jak wybrać idealny żyrandol do salonu?

Idealne wnętrze dla dojrzałych osób, które lubią żyć w harmonii z własnym otoczeniem, dla których klasyka jest wyrazem dobrego stylu i nonszalancji. Jest to o tyle bezpieczne oraz ekonomiczne, iż, gdy zapragniemy odrobiny zmian nie będzie wymagało to od nas drastycznie kosztownych wydatków.

Jak urządzać klasyczny salon? Wróćmy na chwilę do przeszłości...

Do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym wybiera się naturalne, solidne i dobre jakościowo materiały, a wiec szlachetne gatunki drewna, kamień czasem perskie dywany czy skórę. W przeszłości meble wykonywano z drewna satynowego, orzecha czy mahoniu.

Stosowano także dębinę, która nadaje im jednak nieco cięższy wyraz. Typowe dla stylu antycznego czy kolonialnego. Podłogi wykańczano parkietem, nierzadko z rożnego rodzaju drewna ułożonego w tzw. parkiety pałacowe lub płytami kamiennymi.

Meble wykonywano z litego drewna dobrego gatunku, ozdabiano często reliefami czy inkrustowano. Ściany ozdabiano tkaninami takimi jak jedwabiem czy równie delikatnym suknem. Jednak mało kto mógł sobie na to pozwolić. Wszystkie te materiały i dodatki dekoracyjne były bowiem bardzo drogie, a co za tym idzie, w przeszłości styl klasyczny był zarezerwowany głównie dla wyższych warstw społecznych. Aktualnie warto postawić na delikatność, lekkość i przytulność.

Jak ciekawie urządzić salon?

fot.interiordomaindesigns.com

Urządzanie salonu - a może postawić na odrobinę nowoczesności ?

Nowoczesny styl w urządzaniu mieszkania to pojęcie bardzo szerokie, ponieważ obejmuje wiele możliwości aranżacji, wzorów i form.

Podstawową zasadą nowoczesnej aranżacji jest:

  • przestrzenność
  • minimalizm
  • funkcjonalność.

Ilość mebli i elementów dekoracyjnych w takim pomieszczeniu jest ograniczona do minimum. Każdy szczegół jest starannie dobrany. Dzięki temu nowoczesne pomieszczenia wydają się być bardzo przestrzenne, nawet jeśli nie mają dużego metrażu.

Jak ciekawie urządzić salon?

fot.rpgseriale.mojeforum.net.com

Jasne meble, minimalne wyposażenie, subtelne dekoracje - to wszystko nadaje wnętrzu nowoczesny ton i elegancki styl

Jeśli zastanawiamy się nad doborem mebli warto zainwestować w raczej prostą formę z jednolitymi kolorami, bez zbędnych ozdobników. Cały ich urok tkwi w niekonwencjonalnej bryle opartej na kształtach geometrycznych. W pomieszczeniach, w których dominują neutralne barwy, akcesoria stają się bardzo ważnymi elementami aranżacji.

Meble to przede wszystkim proste bryły o opływowych kształtach. Odpowiednio dobrane oświetlenie w nowoczesnym wnętrzu jest istotnym środkiem eksponowania materiałów dekoracyjnych. Samo powinno być niewidoczne, mieć barwę zbliżoną do koloru światła naturalnego.

W nowoczesnym salonie powinniśmy skupić się raczej na surowych, industrialnych ścianach, gdzie prócz farby na ścianie zagościć może również beton, płytki kamienne czy drewno jak i również coraz popularniejsze panele ścienne. Możemy również zainwestować w ciekawy podwieszany sufit, który nada nietypowego wyrazu wnętrza.

Jak ciekawie urządzić salon?

fot.e-mieszkanie.com

Zieleń i brąz - gustowne połączenie w stylu eko, który można połączyć również w styl orientalny
 

A jeśli już jesteśmy przy kolorach ścian, warto postawić na mocniejsze kolory, a wiec biel, czerń, czerwień, szarość. Lecz nie należy się przesadnie ograniczać. Dozwolone są również intensywne, często kontrastujące barwy. Wszystko dopasowane do naszej osobowości. W oknach zwiewne, delikatne firany lub ich brak. Nowoczesną formą jest również makaron, ażurowe ozdoby, które nie zaciemniają nam pomieszczenia a dodają polotu. Na kanapie poduszki, na stole wazon, świece. Ważne, aby dodatki były utrzymane w jednej kolorystyce i kształcie.

To także może ci się przydać!
Urokliwy i nowoczesny salon z meblami Black Red White!
28 propozycji Ikea na meble do salonu!