Inspirujące wnętrze z We-Dwoje.pl

Urzekło cię zdjęcie pięknego salonu i zastanawiasz się gdzie znaleźć podobne dodatki? Zobacz jak z pomysłem zaaranżować własne mieszkanie.
/ 04.02.2011 07:36

Urzekło cię zdjęcie pięknego salonu i zastanawiasz się gdzie znaleźć podobne dodatki? Zobacz jak z pomysłem zaaranżować własne mieszkanie.

Król i telewizor

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co organizuje przestrzeń w salonie? Nic innego jak...telewizor.  Weźmy więc pod uwagę jego zdanie i zaaranżujmy pomieszczenie tak, aby inne sprzęty miały również prawo głosu.

Propozycja redaktorów to przede wszystkim, biała wygodna kanapa. Może być pokryta skórą ekologiczną. Z całą pewnością będzie tańsza niż z prawdziwej. Jasna tekowa podłoga podbija kolor wypoczynku i ładnie kontrastuje z brązem mebli. Dywan z długim włosiem porządkuje przestrzeń, wyznaczając granice między kanapą a resztą pomieszczenia. Zestaw kina domowego w kolorze szarym pasuje do ściany będącej tłem dla telewizora. Biały wazon na komodzie przypomina o kolorystycznej konwencji.

stolik RTV i stoł : Meble VOX, kanapa: Meble Piątek, Teak bielony: podłogisklep.pl, dywan shaggy: superdywany.pl, zestaw kina domowego: Panasonic, wazon: Meble VOX,

 

Minimalizm w bieli

Głównym elementem aranżacji jest lampa Cloe. To do niej dopasowano resztę sprzętów. Tym razem kolorystykę szafek zestawiono z podłogą w podobnym odcieniu.

Do naszej propozycji użyliśmy identycznej lampy. Tapicerowana sofa o nieskomplikowanym kształcie jest tylko tłem. Podobne wrażenie można odnieść patrząc na zestaw mebli. Nowym elementem jest figurka w kształcie kwiatu.

Lampa stojąca: Cloe, biały dywan shaggy: superdywany.pl, kwiat: Home&You, komoda: Meble VOX, sofa skórzana Rotterdam: Bodhi Line,

 

W dawnym stylu

Zwolennikom tradycyjnych rozwiązań, okraszonych odrobiną nowoczesności, przedstawiamy  trzecią propozycję.

Jak na gabinet utrzymany w klasycznym wydaniu przystało, nie mogło zabraknąć w nim sekretarzyka. Całość aranżacji dopełnia masywna komoda i przeszklona witryna. Dodatki, które nadały wnętrzu specyficznego wyglądu to lampa utrzymana w stylistyce lat 20-tych, repliki samolotów i szklana szachownica.

taboret i komoda: Meble VOX, dywan Almadii: Meble VOX, szachownica: Royal Designe, replika samolotu: ekstraprezenty.abc24, lampa: Meble VOX,

 

Fiolet w roli głównej

O uroku całego wnętra zdecydowały ściany w intensywnym fioletowym kolorze. Do nich dobrano dodatki w sylu Glamour.

Jeżeli zależy ci na osiągnięciu podobnego efektu, mamy dla ciebie kilka podpowiedzi, gdzie znaleźć podobne przedmioty. Głównym punktem wyjścia jest tu kominek a nad nim neon w postaci podświetlanego obrazu. To cyfrowy wydruk rozciągnięty na drewnianym stelażu, w którym zainstalowany jest pasek świetlny o niskim napięciu. Pikowany puf w kolorystyce pasującej do wnętrza.

podświetlany żyrandol: Duffy London, puf: East of Paris, gezetownik: Modern Form, poduszka: Home&You, sofa: Ikea,

fot. Meble VOX, livingetc.com