Inspirujące wnętrze, czyli rzecz o aranżacjach garderoby

Przestrzeń mieszkania dzieli się na strefy prywatne, dostępne dla domowników oraz strefy ogólne, w których spotykamy się ze znajomymi. Każdy z obszarów w kompozycjach wyposażeniowych podporządkowujemy tym zadaniom, dlatego też rzeczy mniej widoczne tracą często na znaczeniu. Na szczęście nie zawsze.
/ 03.06.2008 19:29
Przestrzeń mieszkania dzieli się na strefy prywatne, dostępne dla domowników oraz strefy ogólne, w których spotykamy się ze znajomymi. Każdy z obszarów w kompozycjach wyposażeniowych podporządkowujemy tym zadaniom, dlatego też rzeczy mniej widoczne tracą często na znaczeniu. Na szczęście nie zawsze.

Urządzanie garderoby to wyjątkowa okazja by walor estetyczny i funkcjonalny znalazły jeden punkt styczny, wart ekspozycji. Oto propozycje aranżacyjne firmy Komandor. Inspirujące wnętrze, czyli rzecz o aranżacjach garderoby

Garderoba duszy
Garderoba jest wydzielonym specjalnie pomieszczeniem do przechowywania ubrań, butów, bielizny, jej wielkość zależy głównie od posiadanej przestrzeni w mieszkaniu czy domu oraz i ilości rzeczy, które chcemy w niej przechowywać. W podstawowym wariancie, garderoba wypełniona jest drążkami i półkami na ubrania, ale może również pełnić także funkcje gospodarcze, mieszcząc deskę do prasowania, odkurzacz czy kosz z ubraniami ściągniętymi właśnie z suszarki. Zdarza się jednak często, że ma ona też charakter schowka na sezonowe rzeczy: torby i walizki, komplety pościeli, ręczniki czy sezonowo używany sprzęt sportowy.
Wymarzona garderoba to kraina rzeczy poukładanych i posegregowanych, oddzielna dla ubrań domowników, i oddzielna dla przedmiotów gospodarczych. Może być komfortowym pomieszczeniem, wyposażonym w duże lustra, toaletkę i wolną przestrzeń, do swobodnego przebierania, ale również w skromniejszych powierzchniach mieszkalnych można zaaranżować dla niej stosowne miejsce. „Ubieralnie” można też zorganizować we wnętrzu trudnym do zagospodarowania w inny sposób, np. na poddaszu ze skosami lub pod schodami.

Pomieszczenie można ukryć za drzwiami przesuwanymi, oddzielając je od przestrzeni komunikacyjnej lub pozostawić otwarte, w pełni prezentując jego ciekawą aranżację.

Miejsce na garderobę najlepiej jest zaplanować jeszcze w fazie projektu domu czy mieszkania, pamiętając o szczegółach, które zapewnią jej funkcjonalność i wygodę, takich jak: odpowiednia jej wielkość, właściwa lokalizacja – dostęp z każdego pomieszczenia, zwłaszcza łazienki i sypialni, rozplanowane oświetlenie i dobra wentylacja wnętrza.

Od ogółu do szczegółu
Urządzenie garderoby zależy przede wszystkim od gustu i potrzeb domowników. Na jej funkcjonalność wpływa ergonomicznie zaplanowane wyposażenie: liczba szuflad, półek, umiejscowienie koszy, ilość drążków, odległości pomiędzy nimi oraz wysokości na jakich
są umieszczone. Planując układ wszystkich akcesoriów należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby mieszkańców oraz to, jakie przedmioty będą na nich przechowywane.

W bogatej ofercie akcesoriów i dodatków firmy Komandor nawet wymagający klient znajdzie
coś dla siebie przy projektowaniu domowej garderoby. Przede wszystkim półki i drążki niezbędne
w tego typu zabudowie - półki wysuwane z relingiem, wysuwane z czołem drewnianym, bardzo wygodne do przechowywania ubrań, ręczników, pościeli, także półki na buty oraz różne wysokości drążków czy pantografów, dostosowane by zarówno długie jak i krótkie ubrania zawisły na nich bez problemu. Doskonałym wyposażeniem zabudów Komandor są wieszaki – poprzeczne, wysuwane na spodnie, spódnice i krawaty – szuflady (pionowe na krawaty i paski), a także kosze, w których można przechowywać praktycznie wszystko, poza bardzo drobnymi przedmiotami. Znakomicie sprawdzają się do przetrzymywania ręczników czy ubrań "do prania". Dostępne w różnych głębokościach w zależności od potrzeb domowników. Wśród akcesoriów Komandor można znaleźć również rozwiązania ułatwiające przechowywanie sprzętu AGD - uchwyt na żelazko oraz wieszak na rurę do odkurzacza.

Dla wtajemniczonych
Urządzenie garderoby otwartej, czyli dostępnej wizualnie dla odwiedzających gości, stanowi nie lada wyzwanie aranżacyjne, granica między „artystycznym nieładem” a już bałaganem panującym w jej wnętrzu bywa zazwyczaj dość labilna. System rurowy i kolumnowy firmy Komandor
to niezwykle ciekawe dwie propozycje kompozycji zabudowy wnętrz i garderób ułatwiające ujarzmienie świata rzeczy niepoukładanych. Skonstruowane zostały właśnie z myślą o osobach ceniących sobie współczesny design i komfortowe rozwiązania w architekturze wnętrz. Są majstersztykiem w aranżacji powierzchni mieszkalnej, zwłaszcza za sprawą swych walorów estetycznych i funkcjonalnych.
System rurowy Komandor może być montowany do każdego rodzaju pomieszczeń. Głównym elementem konstrukcyjnym systemu jest rurka chromowana o średnicy 25mm oraz odpowiednio zaprojektowane elementy złączne Komandor w kolorze matowo-srebrnym. Elementy te pozwalają na łączenie rurek w pionie i w poziomie oraz na mocowanie do nich półek szklanych o grubości
6 i 8 mm, półek z płyty do 28 mm, szafek lub drążka ubraniowego. Rurka o długości 3 m
oraz stopki regulacyjne pozwalają na montaż w układzie sufit-podłoga do większości mieszkań.
Lekka, aluminiowa konstrukcja w systemie kolumnowym pozwala na wypełnienie wnęki garderoby, ale także na stworzenie oryginalnej zabudowy salonu, biblioteki czy innego pomieszczenia.
Konstrukcja systemu została oparta na profilach aluminiowych w kolorze anoda naturalna, które można łączyć w pionie, jaki i w poziomie. Daje to możliwość montażu systemu w układzie podłoga
- sufit, zarówno we wnękach jaki i w formie wolnostojącej, oraz w układzie podłoga - ściana.
System pozwala na mocowanie drążka ubraniowego, szafek, półek oraz szuflad. Dostępne w ofercie firmy elementy umożliwiają montaż poziomych części systemu we wnęce.

W zależności od zastosowania system kolumnowy umożliwia stworzenie dwóch konstrukcji: typu "Light" opartej na jednym profilu nośnym, lub konstrukcji typu "Heavy" - na dwóch profilach nośnych. Oba systemy są proste w montażu, jak i demontażu w sytuacji przeprowadzki lub potrzeby zaadaptowania ich w innym pomieszczeniu.

W ofercie firmy do wyboru klientów znajdują się następujące systemy:

Stalowy - profile są produkowane z taśmy stalowej najwyższej jakości. Produkowane w 3 wersjach: Standard, Lux (dostępne w 13 kolorach) oraz Magnetyt (dostępny w 4 kolorach).

Aluminiowy - kształt profili (ramiaków) uzyskuje się poprzez wytłaczanie w specjalnej prasie
od dużych naciskach. System jezdny w tym profilu umieszczony jest w środku ramiaka, dzięki czemu wózki dolne i prowadniki górne są niewidoczne. Przy projektowaniu kształtu profili korzystano z nowoczesnych trendów światowego wzornictwa, nadając im atrakcyjny i oryginalny wygląd. Produkowany w 5 rodzajach: Lazuryt, Art Deco, Agat, Onyx i Topaz. Dostępne maksymalnie w 11 kolorach.

Komandor S.A. powstała w 1992 roku. Od 15 lat jest liderem branży systemów zabudowy wnętrz. W swojej ofercie posiada szeroką gamę nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych umożliwiających klientom aranżację przestrzeni mieszkalnej według własnych potrzeb. Produkty marki Komandor to wysoka jakość i styl, którą doceniono w 53 krajach na świecie.

Więcej: www.komandor.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/05.07.2009 11:58
nie zdecydowalam sie na otwarta garderobe ze wzgledu na brak miejsca, ale mam piekna zabudowe w przedpokoju ktora zaprojektowalam na stronie www.iszafy.pl a ktora wykonali solidni montazysci INDECO polecam - warto wykorzystac miejsce w przedpokoju. mona zrobic przesuwane fronty zeby drzwiczki z niczym nie kolidowaly, a na niektorych zamontowac lustra, co powieksza wnetrze
/30.07.2008 15:53
Chyba ciężko było by mi się przekonać do otwartej garderoby - jednak to kolejne mniejsce, które trzeba by utrzymywać w stałym porządku :)
/28.07.2008 16:29
Rzeczywiście ładne, jakoś nabrałam ochity na sprzątanie i doprowadzenie mojej szafy do porządku.
POKAŻ KOMENTARZE (2)