POLECAMY

Innowacyjne folie okienne 3M

Na początku 2008 roku firma 3M wprowadziła na polski rynek segment Constraction, obejmujący technologie dla branży budowlanej. Jedną z linii produktowych nowego segmentu jest bogata oferta folii okiennych, które nie tylko chronią i zdobią szyby, ale także pozwalają znacznie zmniejszyć ilość ciepła i szkodliwych promieni, emitowanych przez światło słoneczne.
Na początku 2008 roku firma 3M wprowadziła na polski rynek segment Constraction, obejmujący technologie dla branży budowlanej. Jedną z linii produktowych nowego segmentu jest bogata oferta folii okiennych, które nie tylko chronią i zdobią szyby, ale także pozwalają znacznie zmniejszyć ilość ciepła i szkodliwych promieni, emitowanych przez światło słoneczne.

W odpowiedzi na bardzo dobrą koniunkturę w branży budowlanej amerykański koncern 3M wprowadził na polski rynek na początku 2008 roku swój najnowszy segment Construction, obejmujący kompleksowe rozwiązania techniczne iInnowacyjne folie okienne 3M architektoniczne dla branży budowlanej. Dzięki bogatej ofercie produktów i usług 3M oferuje swoim klientom praktyczne i pomysłowe rozwiązania, znajdujące zastosowanie na każdym etapie inwestycji - od opracowania projektu, aż po jego realizację. Jedną z najbardziej innowacyjnych grup produktowych, przeznaczonych do wykańczania wnętrz, są folie okienne 3M.

Szkło jak stal – folie zabezpieczające 3M ScotchshieldTM
W oparciu o wieloletnie badania firma 3M opracowała specjalne folie wzmacniające do szyb, charakteryzujące się trwałością i funkcjonalnością oraz zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa. Znajdują one zastosowanie w ochronie powierzchni szklanych, które mogą się stać obiektem ataku włamywaczy lub są podatne na uszkodzenia mechaniczne oraz związane z nimi zagrożenie życia i zdrowia pracowników. Folie 3M doskonale chronią powierzchnie szklane, a przy tym są bardzo łatwe w montażu - aby wzmocnić wytrzymałość szyby, należy nakleić folię wzmacniającą na wewnętrzną stronę tafli szkła. Folie są transparentne, dzięki czemu nie ograniczają widzenia a w przypadku pęknięcia szyby folia utrzymuje jej kawałki w jednym miejscu, uniemożliwiając rozpryśnięcie i zabezpiecza osoby znajdujące się w pobliżu okna przed skaleczeniem odłamkami szkła. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości folie wzmacniające do szyb 3M znajdują zastosowanie we wszystkich obiektach, w których istnieje ryzyko uszkodzenia przestrzeni szklanych przez włamywaczy lub samych użytkowników pomieszczeń np. w szkołach, urzędach czy sklepach.

Jednym z najpopularniejszych produktów z segmentu folii wzmacniających do szyb jest folia 3MTM Scotch Ultra Windows Film. Nowoczesna folia, wyprodukowana z połączonych 40 warstw poliestrowych o grubości jedynie 150 mikronów, jest niewidoczna dla ludzkiego oka, ale może wytrzymać eksplozję o sile wybuchu, jaką daje nawet 200 kg trotylu. Dzięki niewielkiej grubości folia 3MTM Scotch Ultra Windows Film jest dużo bardziej elastyczna, niż tradycyjne produkty. Właściwość ta, w połączeniu w wyjątkową wytrzymałością na rozerwanie, pozwala skutecznie redukować siłę uderzenia oraz utrzymać w całości elementy rozbitej szyby.

Dodatkowo wszystkie folie 3M eliminują ilość szkodliwych promieni UV, emitowanych przez światło słoneczne, wpływając pozytywnie na zdrowie pracowników i redukując efekt blaknięcia mebli oraz tkanin w zabezpieczonych pomieszczeniach. Folie wzmacniające 3M są jednym z najskuteczniejszych i najtańszych sposobów na zabezpieczenie pomieszczeń przed kradzieżą oraz ochronę zdrowia i życia pracowników w przypadku uszkodzenia powierzchni szklanych w biurach, szkołach, przedszkolach i obiektach użyteczności publicznej.

Komfort dla pracowników, oszczędności dla pracodawcy – folie przeciwsłoneczne 3M ScotchtintTM
Charakterystyczną cechą budynków przeszklonych jest duża ilość światła dziennego wykorzystywanego do oświetlenia pomieszczeń. W przypadku budynków z dużą ilością szyb pojawia się jednak problem z nadmierną operacją słońca, zwłaszcza w okresie letnim, które powoduje nagrzewanie pomieszczeń i zmniejszenie komfortu pracy użytkujących je osób. Dlatego z myślą o budynkach biurowych, szkołach, urzędach oraz obiektach użyteczności publicznej firma 3M stworzyła specjalną linię folii przeciwsłonecznych ScotchtintTM. Ich zadaniem jest ograniczenie przenikania promienInnowacyjne folie okienne 3Mi słonecznych, a tym samym redukowanie temperatury w pomieszczeniach. Badania pokazują bowiem, że wzrost temperatury w biurze tylko o 1 stopień Celsjusza, zmniejsza wydajność człowieka aż o 5%. Nadmierna temperatura prowadzi nie tylko do dyskomfortu i zmęczenia użytkowników pomieszczenia, ale także jest szkodliwa dla sprzętu komputerowego i elektronicznego oraz powoduje niszczenie mebli i tkanin. Żaluzje montowane w oknach nie są w takim przypadku skuteczne, gdyż nie tylko powalają na przedostanie się ciepła do wnętrza pomieszczenia, ale także potem ograniczają jego ucieczkę na zewnątrz budynku.

Rozwiązaniem problemów z nadmiernym nagrzewanie pomieszczeń jest zastosowanie folii przeciwsłonecznych 3M np.: najnowszej folii Prestige 70. Dzięki nowoczesnej technologii produkty 3M są łatwe w aplikacji i bardzo wydajne w użyciu. Naklejenie foli bezpośrednio na szybę powoduje powstanie na niej powłoki refleksyjnej, która obniża promieniowanie słoneczne z zewnątrz. Dzięki temu można łatwo zredukować efekt nagrzewania pomieszczeń nawet o 80%, co powoduje obniżenie temperatury w pomieszczeniach od kliku do kilkunastu stopni i wpływa pozytywnie na poprawę komfortu oraz wydajności pracy użytkowników.

Folie przeciwsłoneczne Prestige 70 charakteryzują się bardzo wysoką przepuszczalnością światłą widzialnego, przy jednoczesnej redukcji szkodliwego promieniowania podczerwonego. Dzięki temu zapewniają naturalne światło w pomieszczeniu i eliminują efekt nagrzewania. Obniżenie zużycia energii wykorzystywanej do schłodzenia pomieszczeń przynosi wymierne korzyści finansowe. Folie 3M wspomagają działanie klimatyzacji stabilizując temperaturę w pomieszczeniach, dzięki czemu redukują koszty chłodzenie budynku. Wydatki poniesione na instalację folii zwracają się w ciągu kilku lat, w zależności od konstrukcji budynku. Dodatkowo folie blokują promienie ultrafioletowe, dzięki czemu zapobiegają niszczeniu wyposażenia oraz ograniczają płowienie mebli i tkanin.

Estetyka i funkcjonalność – folie dekoracyjne 3M Fasara i Scotchcal
Linia folii okiennych segmentu Constraction obejmuje także wyjątkowe produkty do dekoracyjne powierzchni szklanych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Folie spełniają funkcje dekoracyjne i użytkowe, a wysoka jakość i elegancki wygląd produktów 3M sprawia, że wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie istotny jest prestiż pomieszczenia.

Zastosowanie folii 3M wewnątrz budynków pozwala na zapewnienie prywatności osobom przebywającym w pomieszczeniach oraz uniknięcie przypadkowego zderzenia z szybą. Wszystkie folie dekoracyjne, przeznaczone do stosowania wewnątrz budynku pokryte są powłoką antybakteryjną, zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców. Na zewnątrz budynków folie są eleganckim i łatwym w montażu elementem dekoracji elewacji. Dzięki temu folie dekoracyjne 3M są chętnie stosowane w hotelach, biurach i centrach handlowych, w których służą przede wszystkim do eleganckiego prywatyzowania pomieszczeń. Jednym z najbardziej znanych produktów do dekoracji powierzchni szklanych jest folia okienna 3M Scotchcal 7725 Dusted/Frosted, oferowana w dwóch wersjach: transparentnej oraz imitującej szkło piaskowane. Folia produkowana jest w szerokiej gamie kolorystycznej a dodatkowo jej powierzchnię można zadrukować, uzyskując ciekawy efekt dekoracyjny.

Wszystkie folie produkowane przez koncern 3M posiadają najwyższe atesty ITB oraz wymogi HACCP i IPS, a ich unikalne właściwości gwarantuje wysoka jakość materiału, użytego do produkcji folii. Bardzo ważnym elementem decydującym o trwałości produktu jest jego odpowiednia instalacja przez ekspertów posiadających autoryzację koncernu 3M. Folie 3M posiadają specInnowacyjne folie okienne 3Mjalny klej, który pozwala na łatwy i szybki montaż nawet w trudnych warunkach i ewentualną korektę złej aplikacji. Folie firmy 3M objęte są gwarancją od 3 do 10 lat, w zależności od produktu.

3M Company, światowy lider na rynkach w oferowanych liniach produkcyjnych, m.in. na rynku produktów konsumenckich: biurowych i aptecznych, przemysłowym, transportu i drogownictwa, energetyki i telekomunikacji, bezpieczeństwa, ochrony i zabezpieczeń, produktów medycznych i stomatologicznych. Firma prowadzi zdywersyfikowaną działalność przemysłową i operacyjną w 60 krajach, zatrudnia 67.000 pracowników
i dysponuje gamą ponad 50.000 produktów. Jedne z najbardziej rozpoznawalnych marek w portfolio 3M to: Scotch, Post-it, Scotchgard, Thinsulate, Scotch-Brite, Filtrete, Command and Vikuiti.

Więcej informacji na www.3m.pl.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Właśnie mi zamontowali. Potwierdzam folie Prestige 70 exterior bardzo dobrze odbijają ciepło, mam po prostu chłodniej w salonie.