Halloweenowe lampiony - krok po kroku

Lampiony z dyń i tykw to charakterystyczny element święta Halloween obchodzonego 31 października. Świecąc wieczorem i w nocy, tworzą niepowtarzalną i magiczną atmosferę.

Lampiony z dyń i tykw to charakterystyczny element święta Halloween obchodzonego 31 października. Świecąc wieczorem i w nocy, tworzą niepowtarzalną i magiczną atmosferę.

Halloweenowe lampiony - krok po kroku

Używając narzędzia narzędzia wielofunkcyjnego bez trudu wytniesz w dyniach
i tykwach wymyślone wzory i przygotujesz swój dom na odwiedziny „halloweenowych” łasuchów.

Potrzebne narzędzia:

  • narzędzie wielofunkcyjne Dremel 3000 /Dremel 300 Series
  • frez szybkotnący (193)

Potrzebne materiały:

  • dynie, kabaczki lub tykwy
  • ołówek
  • świeczka lub lampka
  • łyżka

Krok pierwszy
Narysuj na dyni dowolny kształt (najbardziej popularne są twarze o groźnym wyrazie). Rysując wzór, najpierw przyciskaj ołówek delikatnie, a następnie popraw linie tak, aby były wyraźnie widoczne.

Krok drugi
Zetnij górną część dyni tak, by odcięty kawałek utworzył pokrywkę. Odłóż ją na bok. Łyżką wybierz ostrożnie nasiona i miąższ dyni, uważając, by nie przebić dyni.

Halloweenowe lampiony - krok po kroku

Krok trzeci
Ostrożnie wytnij wzory, ponownie używając z narzędzi  z frezem szybkotnącym. Powoli wycinaj rogi i łuki, tak aby uzyskać gładkie wykończenie. Oprócz standardowych wzorów kojarzących się z Halloween, możesz wyciąć księżyc, gwiazdy, pająki, czarownice na miotle, koty lub inne wzory, które Twoim zdaniem pasują do tego święta.
Pamiętaj, że udekorowanie okna lub ogrodu dyniowymi lampionami oznacza, że jesteś przygotowany na rozdawanie słodyczy dzieciom odwiedzającym domy.

Krok czwarty
Umieść świeczkę w środku dyni i zapal ją.

Halloweenowe lampiony - krok po kroku

 

Gotowe!

Fot. pomyslodajnia.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)