Garderoba w przedpokoju fot. Adobe Stock

Garderoba do przedpokoju – dlaczego warto ją mieć?

Przedpokoje to zazwyczaj niewielkie pomieszczenia, jednak trzeba je zaaranżować z głową tak, by wszystko zmieścić. Świetnym pomysłem jest garderoba – zastąpi kilka mebli i zaoszczędzi miejsce!
Wioletta Górecka / 12.02.2019 06:00
Garderoba w przedpokoju fot. Adobe Stock

Przedpokój to zwykle pomieszczenie, do aranżacji którego przywiązuje się mniej uwagi, niż w przypadku pokoi, łazienki czy kuchni. Z założenia jest tylko przejściowe i nie spędza się w nim wiele czasu.

Jednak przedpokój jest wizytówką mieszkania, a miejsce okryć wierzchnich i obuwia jest właśnie w nim! Sposobem na porządek i elegancką prezencję jest garderoba.

Garderoba do przedpokoju – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Im mniej miejsca w danym pomieszczeniu, tym trudniej zaaranżować je w taki sposób, by było funkcjonalne i nowoczesne. Przedpokoje to zwykle długie i wąskie pomieszczenia, dlatego tym trudniej je urządzić.

Nie w każdym przypadku możliwe jest wstawienie pojemnej mebli do przedpokoju: szafy, która pomieści kurtki, parasole, torby i obuwie – te elementy garderoby przechowuje się właśnie w przedpokoju.

Kompromisowym rozwiązaniem między funkcjonalnością i oszczędnością powierzchni, jest garderoba do przedpokoju. To mebel, który łączy w sobie zalety i funkcjonalność:

  • wieszaka
  • szuflad
  • szafy
  • •półki.

Jak urządzić mały przedpokój? Są na to sprytne sposoby!

Jest zaprojektowana w taki sposób, by przy jak największej oszczędności przestrzeni, zapewnić jak największą powierzchnię użytkową. Zazwyczaj garderoby do przedpokoju mają również lustro, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się większe i bardziej przestronne.

Nic nie zmniejsza powierzchni bardziej, niż rozrzucone niedbale przedmioty – dzięki garderobie wszystko będzie miało swoje miejsce i będzie schowane.

Garderoba do przedpokoju – co jeszcze zyskasz dzięki niej?

Oferty różnych producentów mebli pozwalają na wybranie dokładnie takiej garderoby, jaka będzie ci najbardziej odpowiadać. Począwszy od rozmiaru, ilości półek, wieszaków i szuflad, po kolor i wzór – wybór jest ogromny.

Możesz wybrać garderobę z siedziskiem lub bez – wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz.
Wielu producentów oferuje także meble tego typu tworzone na wymiar, dzięki czemu zagospodarujesz nowocześnie i funkcjonalnie każdą, nawet najbardziej nietypową przestrzeń!

Zobacz więcej funkcjonalnych rozwiązań do przedpokoju!
Szafa do przedpokoju - z siedziskiem lub bez. Idealny sposób na porządek!
Szybka metamorfoza przedpokoju - tynk mozaikowy!
Jasny i przestronny przedpokój dzięki sprytnemu oświetleniu!