Domowa galeria zdjęć fot. Fotolia

Domowa galeria - porady dekoratora wnętrz

Zwariowana galeria. Wszystkie obrazki w jednym miejscu. Różne ramki, różna zawartość!
/ 24.07.2013 10:13
Domowa galeria zdjęć fot. Fotolia
Domowa galeria zdjęć zawieszonych w ozdobnych ramkach na ścianach naszego domu może stać punktem prawdziwej eksplozji wspomnień. Dowiedz się, jakie triki pozwolą ci na stworzenie pięknej galerii!

Rada 1


Nie rozrzucaj zdjęć po całym domu, wyznacz jedną ścianę w salonie, w przedpokoju albo w sypialni i przeznacz na ramkowe szaleństwo. Oto trzy rady, które ułatwią ci zadanie.

Rada 2


Swoich ściennych kolekcji nie musisz ograniczać tylko do zdjęć. Szukaj rozwiązań alternatywnych. W ramkach świetnie wyglądają też: fragmenty tkanin, koronek, haftów, strony z gazet, dziecięce obrazki, ale także gotowe plakaty albo pocztówki. Oczywiście pusta ramka również może dobrze wyglądać. Im większa różnorodność, tym ciekawszy efekt.

Rada 3


Zrób próbę generalną. W tym szaleństwie jest metoda. Przede wszystkim trzeba wyznaczyć granice kompozycji. Użyj do tego poziomicy. Wyznacz kilka poziomych i pionowych linii, których się trzymaj, układając ramki. Dobrze jest, gdy ramki wiszą gęsto, dlatego jeśli masz mało ramek, uważaj, by powierzchnia galerii nie była zbyt duża. Zanim wywiercisz w ścianie dziury, ułóż ramki na podłodze, odejdź i oceń, czy to jest to, o co ci chodziło.

Rada 4


Mieszaj i łącz. Ramki muszą się różnić między sobą. Jedyna zasada: wszystko pasuje do wszystkiego. Nowe i stare. Małe i duże. Ozdobne i proste. W różnorodności siła!

Zobacz pomysły na domową galerię zdjęć!