Dom naszą wizytówką

Często patrząc na dom możemy powiedzieć, jakich ma lokatorów. Zadbany, w kolorach pastelowych, wykończony miękkimi dodatkami w stonowanych barwach oznacza, że jego mieszkańcami są osoby życzliwe, pogodne, spokojne i ciepłe. Patrząc na dom utrzymany w nowoczesnej architekturze, z szarą elewacją, ekstrawaganckim dachem wiemy, że odzwierciedla ekstrawertyczne, odważne cechy jego właścicieli. Dom jest naszą wizytówką, jest taki, jak jego właściciele.
/ 07.06.2007 10:10

Często patrząc na dom możemy powiedzieć, jakich ma lokatorów. Zadbany, w kolorach pastelowych, wykończony miękkimi dodatkami w stonowanych barwach oznacza, że jego mieszkańcami są osoby życzliwe, pogodne, spokojne i ciepłe. Patrząc na dom utrzymany w nowoczesnej architekturze, z szarą elewacją, ekstrawaganckim dachem wiemy, że odzwierciedla ekstrawertyczne, odważne cechy jego właścicieli. Dom jest naszą wizytówką, jest taki, jak jego właściciele.

Marzymy, tworzymy

Budowę domu, jego wykończenie planujemy miesiącami. Miesiącami wybieramy projekty, ustalamy wygląd wnętrz, zastanawiamy się, jaki nadać im charakter. Chcemy żeby dom był idealny i spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Kiedy jest już gotowy, ściany pomalowane, salony i pokoje umeblowane - inwestujemy w jego rozwój - remontujemy, naprawiamy, restaurujemy. Wszystko po to, abyśmy czuli się w nim dobrze i komfortowo.

Dom taki jak my

Dobre samopoczucie zależy od koloru

Barwy i kolory...Jakże szary byłby ten świat bez odrobiny koloru. Nie bez znaczenia są słowa piosenki, „więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko...” Kolory wywierają ogromny wpływ na nasz nastrój i samopoczucie. Każda z nas wie, ile znaczą w codziennym życiu. Czerwień dodaje energii, zielony działa relaksująco i odprężająco, a niebieski budzi zaufanie i ma łagodny wydźwięk. Barwy stonowane łagodzą napięcie, a, jak twierdzą specjaliści, mogą nawet łagodzić ból. Dlatego tak istotny staje się kolor naszych wnętrz. Dobrze, gdy ściany w pokoju dziecka są lekko niebieskie lub delikatnie różowe. Kuchnia powinna być biała, ponieważ stwarza wrażenie estetyki i czystości. Ale nie tylko wnętrze naszego domu oddziałuje na jego domowników – również ściany zewnętrzne domu wpływają na nasz nastrój i są jednocześnie naszą wizytówką. Dokonując wyboru elewacji warto skłonić się ku systemowi, który daje nam możliwość nieograniczonego wyboru koloru.

Bo kobieta zmienną jest...

Pragniemy by nasz dom był idealny. Chcemy, by kolor elewacji pasował do koloru ram okiennych, do firanek i do...nas samych. Ale przecież każda z nas zmienia się, dojrzewa. Zmieniają się także nasze upodobania i gusty. Z czasem też chcemy, aby dom zmieniał się razem z nami i odzwierciedlał nas. Co unowocześni nasz dom? Co może sprawić, że na nowo będzie nas cieszył, zaskakiwał oraz dostarczał nam wrażeń i doznań estetycznych? Odpowiedź jest prosta – KOLOR! Zmieniając barwę ścian zewnętrznych odnawiamy dom, sprawiamy, że wygląda świeżo, zadbanie i reprezentacyjnie. Dobrym przykładem elastycznego i nowoczesnego systemu ociepleń jest system Tytan EOS. Farby elewacyjne, wchodzące w skład Tytan EOS, dają nam nieograniczone możliwości kolorystyczne. A barw, odcieni i półcieni jest mnóstwo... Każda z nas może dobrać indywidualny odcień elewacji tak, aby dom miał niepowtarzalny kolor i wygląd. Odcień może być klasyczny lub ekstrawagancki – nasz dom może być taki jak chcemy!

Systemowo - kolorowo

By nie zginąć w gąszczu produktów do ociepleń, warto zwrócić uwagę na całościowe systemy, dzięki którym oszczędzamy czas oraz mamy gwarancję, że dom zostanie ocieplony na najwyższym poziomie. Oprócz wyboru koloru, zastanówmy się, jakie cechy chcemy nadać naszemu domowi – czy ma on być Elastyczny/wytrzymały, czy Oddychający/naturalny, czy Samoczyszczący/perlisty.

W skład systemu Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały wchodzi m. in.: tynk cienkowarstwowy E – na bazie żywicy akrylowej, wypełniaczy mineralnych i kruszywa dolomitowego, odporny na uderzenia, wodno i mrozoodporny, odporny na zmywanie oraz farba elewacyjna E – na bazie dyspersji akrylowej , silnie kryjąca, o wysokiej trwałości barw.

Wybierając system Oddychający / naturalny do wyboru mamy farbę elewacyjną SO – na bazie dyspersji silikonowych, zawierającą środki glono- i algobójcze, odporną na promienie UV, silnie kryjącą, samoczyszczącą lub farbę elewacyjną O – silikatową, hydrofobową, zawierającą środki glono- i algobójcze, silnie kryjącą, o trwałych kolorach, dużej paroprzepuszczalności i przyczepności do podłoża mineralnego.

Z kolei w skład systemu Tytan EOS Samoczyszczący/Perlisty wchodzi m. in. farba elewacyjna SO – na bazie dyspersji silikonowych, zawiera środki glono- i algobójcze, odporna na promienie UV, silnie kryjąca, samoczyszcząca.

Każde z tych rozwiązań umożliwia malowanie domu niczym kredką – w kolorach tęczy.