Deski do krojenia

Deska do krojenia to nieodzowny element każdej kuchni. Najciekawsze w tym sezonie wzory z niecierpliwością czekają na to, aby zagościć również w twoim domu.
/ 16.09.2011 07:07

 Deska do krojenia to nieodzowny element każdej kuchni. Najciekawsze w tym sezonie wzory z niecierpliwością czekają na to, aby zagościć również w twoim domu.

Wielofunkcyjne

Wielofunkcyjne podkładki Joseph Joseph mogą służyć jako podkładki pod gorące talerze, ponieważ tolerują temperaturę 280° C. Służą przede wszystkim jako deski do krojenia i  podawania serów, owoców oraz wędlin. Będą na pewno designerskim dodatkiem do kuchni w każdym stylu.

Dzięki zastosowanemu materiałowi nie przejmują żadnych zapachów ani barw, przez co cały czas są estetyczna i higieniczne. Posiadają dożywotnią gwarancją na pęknięcia. Można myć je w zmywarce.

 

Kolorowe

Następczynie popularnych desek CHOP2POT to laureatki wielu nagród, m.in. tytułu najlepszego prezentu roku 2006 w Anglii. Oferta Chop2Pot Plus została wzbogacona o dodatkowe gumowe antypoślizgowe wykończenia na rączce i na płaszczyźnie styku z blatem. Rozwiązanie to zapewnia stabilność deski podczas krojenia  i pewność trzymania, gdy pokrojone produkty przesypujemy do garnka lub miski. Wykonana jest z trwałego polipropylenu, który nie tępi noży. Projektanci wykorzystali tu najnowszą technologię elastycznych materiałów propylenowych. To dzięki niej deska po ściśnięciu rączki składa się w kształt szufelki, umożliwiając wygodne zsuwanie pokrojonych warzyw, mięsa itp. do miski, garnka czy patelni. Można myć w zmywarce, a producent daje na nią 3 lata gwarancji. Czas na niebanalny akcent kolorystyczny w każdej kuchni.

Tymczsem druga propozycja to składane deski do krojenia w różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki możliwości złożenia deski, łatwiej zsuwa się z niej pokrojone owoce i warzywa do miseczek, garnka, czy na patelnię. Wygodny uchwyt pozwala swobodnie zawiesić deskę na kuchennych wieszakach i mieć ją zawsze pod ręką.

Kolorowe deski do krojenia z charakterystycznym motywem kotka i ptaszka, które umieszczono na dłuższym brzegu produktu. Zabawny kształt i wesołe barwy pozwalają na tych deskach nie tylko kroić warzywa, owoce i chleb ale i podawać gotowe kanapki i przekąski na stół. Spodobają się małym niejadkom.

 

Nowoczesne

Deseczka do serwowania potraw pochodzi z kolekcji SOS w morskim motywie. Kolorowe rybki i trójkątny, czyli kształty z zaokrąglonymi brzegami to coś, co pozwala cieszyć oko barwić się większą powierzchnią do układania potraw. Doskonale pasuje do pozostałych naczyń z tej serii, ale dzięki wesołym barwom sprawdzi się także poza kolekcją: na śniadaniowym stoliku i w jadalni zastawionej do uroczystego obiadu. To szwedzka precyzja i estetyczna forma.

Prostokątna podstawka z hartowanego szkła jest idealna do kuchni i jadalni. Szklane podstawki, dzięki swej wielofunkcyjności, są nieocenioną pomocą przy codziennych czynnościach i designerskim dodatkiem do kuchni w każdym stylu.

Występują w kolorze czarno-białej szachownicy a także zabawnego sprzętu kuchennego i roześmianych warzyw.

 

Drewniane

Stylowa i solidna deska z nożem do krojenia sera sprawia, że idealnie nadaje się także do jego podawania. Z powodzeniem sprawdzi się na każdym przyjęciu.

Szerokie, wygodne deski do krojenia chleba, warzyw, owoców, ryb i mięsa posiadają specjalne rowki czyli kanaliki brzegowe zbierające nadmiar okruszków oraz soków cieknących z owoców. Dodatkowo jeden z brzegów ma większy otwór, który gromadzi duże cząstki siekanych produktów. Całość utrzymana jest w przyjemnych kolorach drewna tekowego.

Pięknie wycięta deska z drewna tekowego stworzona jest do krojenia i dzielenia na niej warzyw i owoców. Charakterystyczne rowki na obrzeżach to miejsce do którego spłynie nadmiar soków pryskających z krojonych warzyw, a dodatkowe niepotrzebne cząstki można łatwo zsunąć do „półokręgu” przy jednym z krótszych brzegów deski. Estetyczny design wykonania pozwala również podawać na desce kanapki, drobne pyszności i warzywne kombinacje do pochrupania.
Akcesoria marki Skagerak to oryginalne produkty wykonane z drewna, które zachwycają prostotą wzornictwa, jakością wykonania i niepowtarzalnym stylem.

Przez żołądek do serca? Teraz krojenie chleba, warzyw i mięsa stanie się czymś więcej. Deska do krojenia w kształcie serca, z dwoma nożami w zestawie, to praktyczny przedmiot, dzięki któremu szykując posiłki będziemy pamiętać o tym, dla kogo je robimy. To dobry pomysł na prezent dla bliskich i dla siebie samego. Specjalne otwory w desce zapobiegają wysypywaniu się okruszków na blat. Po skończonym krojeniu możemy je szybko i łatwo usunąć. Coś dla pomysłowych w kuchni.

 

Designerskie

Oto dwie deski do krojenia wykonane z wytrzymałego i niezwykle elastycznego tworzywa. Przypominają swoim wyglądem jajko. Dzięki temu jak zostały stworzone, pokrojone produkty można przesypać bezpośrednio do garnka lub miski bez rozsypywania ich wokół. Wystarczy zagiąć boki do góry, by otrzymać praktyczny, wygodny lejek.

A teraz coś dla prawdziwych mięsożerców, praktyczna deska na antypoślizgowych nóżkach, które ułatwią jej codzienne używanie. Na desce wierzchniej kroimy mięso, warzywa i owoce, pieczywo – a na wbudowaną tacę wewnętrzną możemy szybko zsuwać niepotrzebne resztki jedzenia, okruchy, kawałki nie nadające się do zjedzenia, żylaste części mięs, czy obierki. Bez brudzenia dodatkowych naczyń. Tacę wewnętrzną wysuwa się tak, jak klasyczną szufladkę – dzięki czemu możemy ją łatwo wykorzystywać i podczas krojenia i przy szybkim wyrzucaniu resztek do kosza na śmieci.

Wielofunkcyjna deska-podkładka Joseph Joseph z twarzą Marylin Mornoe i Elvisa Presleya to coś dla fanów pop-artu. Stworzony z warzyw obrazek jest niezwykle zabawny.

Komplet 4 desek z INDEksem w poręcznym, eleganckim futerale to udoskonalona wersja przebojowego zestawu. Każda z desek ma inny kolor i jest wyróżniona kodem w postaci zakładki z obrazkiem, wystającej z futerału. Kolory i indeksy informują o przeznaczeniu desek – do krojenia warzyw, ryb, świeżego mięsa i gotowanej żywności.

Na koniec niezwykle praktyczne akcesorium na kuchenny blat. Kolorowe bloki na noże ceramiczne posiadają charakterystyczną, chropowatą powierzchnię ścianek, która pozwala wygodnie oprzeć na nich noże, nawet gdy nie są wsunięte do środka. Optymalne bezpieczeństwo przechowywania noży – bloki są na tyle wysokie, że bez problemu schowają się w nim ostrza nawet 4 długich noży

 

fot. Czerwona Maszyna