Czego pragną mamy na prezent w Dniu Matki?

Czego pragną mamy na prezent w Dniu Matki? Wiemy to! Warto przeczytać, zanim ruszycie po prezenty.
/ 21.05.2014 14:17

Według ankiety przeprowadzonej przez Groupon w kwietniu 2014 r. najczęściej kupowanymi prezentami z okazji Dnia Matki są kwiaty, perfumy, kosmetyki i słodycze. Gdyby pieniądze nie grały roli, obdarowujący najchętniej wybieraliby dla swoich mam zagraniczne wycieczki lub… opłaconą na rok gosposię. Okazuje się jednak, że prawie połowa mam uważa, że ich dzieci mogłyby się bardziej postarać w kwestii upominków. Badanie Groupon Polska zdradza, co najchętniej chciałyby dostać mamy z okazji Dnia Matki.

Czego pragną mamy na prezent w Dniu Matki?

fot. Fotolia

Jakie upominki są najczęściej wybierane?

Jeśli chodzi o najczęściej wybierane upominki, spa i salon masażu są hitem wśród Francuzów. Za to elementy dekoracji w domu oraz małe AGD są popularnym wyborem Polaków (ponad jednej trzeciej respondentów). Z kolei karty podarunkowe są kupowane przez Belgów (24%), a tylko co czternasty Polak wybiera je jako prezent. Najwięcej Niemców daje własnoręcznie robione upominki (21%). We wszystkich krajach najmniej popularnym podarunkiem są vouchery na fitness. Jeśli pieniądze nie grałyby roli respondenci ze wszystkich krajów najchętniej kupiliby mamie zamorską podróż oraz usługi gosposi na cały rok.

Jak Polacy kupują prezenty swoim mamom?

Polacy uważają, że kupują mamom prezenty, które są zgodne z ich życzeniami, wskazówek nie biorą za to pod uwagę Francuzi. Jednak okazuje się, że tylko 40% Polaków trafia w gust mam. Polskie mamy, wbrew domysłom dzieci, chciałyby wybrać się do SPA i dostać osobistego trenera, podczas gdy te prezenty bierze pod uwagę tylko jedna czwarta Polaków. Na kolejnych miejscach znalazły się diamentowa biżuteria i kolacja w eleganckiej restauracji, której dzieci raczej nie wybrałyby dla mam, nawet jeśli miałyby nieograniczony budżet. 
Sprzęt elektroniczny cieszy mamy najmniej. Niepokojącym jest więc fakt, że kupiłby go dla polskich mam nawet co ósmy respondent. Ponadto nie byłyby zadowolone z takich prezentów, jak: dzieła sztuki, sportowe samochody i ubrania od projektantów.

Na podstawie materiałów prasowych Groupon

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)