POLECAMY

Ceramika kolorem malowana

Lubisz kolor. Nie wyobrażasz sobie domu z białymi ścianami, picia z białych kubków. Ale co z łazienką? Płytki, ręczniki, akcesoria dostępne są we wszystkich...
Lubisz kolor. Nie wyobrażasz sobie domu z białymi ścianami, picia z białych kubków. Ale co z łazienką? Płytki, ręczniki, akcesoria dostępne są we wszystkich modnych barwach. Jednak zawsze będziesz skazany na biel umywalki, sedesu, bidetu, brodzika….Stop! Oczywiście, że nie będziesz!

Producenci wyposażenia łazienek świadomi są tego, że wielu klientów szuka produktów innych niż standardowe. Innych nie tylko jeśli chodzi o formę, ale także kolor, którym w przypadku ceramiki sanitarnej i brodzików jest nieśmiertelny biały. Trzeba sobie jasno powiedzieć: te sprzęty wcale nie muszą być białe. Przykład kolekcji „Ovo” czy „Splash” włoskiej firmy Disegno Ceramica pokazuje, że umywalka czy sedes może mieć także kolor dojrzałej pomarańczy, soczystożółtej cytryny czy wiosennej trawy. Brzmi świetnie, wygląda bardzo oryginalnie, a przy tym ceramika nie traci nic ze swojej funkcjonalności. Kolor nanoszony jest jeszcze przed szkliwieniem (czyli wypaleniem ceramiki w specjalnym piecu), dlatego nie musimy obawiać się o jego trwałość i ewentualne „wytarcie się” podczas czyszczenia.

Modnym trendem zdobienia odzieży i przedmiotów codziennego użytku jest ornament. Wzory liści i kwiatów coraz częściej pojawiają się na tkaninach, porcelanie stołowej, biżuterii, a nawet na płytkach ceramicznych. Z jednej strony takie dekoracje są wyrazem tęsknoty za sielskością, z drugiej zaś są niezwykle eleganckie. Jeśli więc lubimy ornament lub po prostu chcemy być modni zamontujmy w swojej łazience np. sedes czy bidet zdobione kwiatową koronką, wzorem dmuchawców czy łańcuszkiem drobnych listków. Albo brodzik w kolorze czekolady dekorowany białymi kwiatami, który można znaleźć w ofercie Coram Poland. Kwiatowy wzór będzie cieszył oczy oraz zadba o nasze bezpieczeństwo, ponieważ jest antypoślizgową powierzchnią.

Kolorowa ceramika jest nie tylko ciekawsza od białej, łatwiej ją też utrzymać w czystości. Na kolorowej misie umywalki i barwnym brodziku mniej będą widoczne osady z wody czy z mydła. Różnica w cenie pomiędzy białą a kolorową ceramiką nie jest też tak duża, jakby się mogło wydawać. W przypadku produktów Disegno Ceramica, gdzie kolor za każdym razem nanoszony jest ręcznie, dopłata wynosi ok. 35% do ceny podstawowej każdego malowanego elementu ceramicznego. To dużo i niedużo zważywszy, że efekt estetyczny jest po prostu bezcenny.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)