Nowoczesne kominki fot. Fotolia

Biokominki - Wnętrza - Projekty mieszkań

Biokominek może mieć każdy - niezależnie od wielkości lokum. Co musimy zrobić, aby mieć taki nowoczesny kominek?
Joanna Szczepaniak / 30.09.2017 14:35
Nowoczesne kominki fot. Fotolia

Biokominki robią furorę! Urządzenia są tak zbudowane, że może sobie na nie pozwolić praktycznie każdy. Montaż biokominka jest banalnie prosty, a ceny zaczynają się już od 100 zł. Ogromną zaletą nowoczesnych kominków jest to, że można je zainstalować praktycznie w każdym wnętrzu.

Czym jest biokominek?

Jeszcze niedawno marzenie o własnym kominku mogli spełnić tylko wybrańcy, którzy posiadali własne domy i dodatkowo mieli możliwość podłączenia odpowiednich przewodów kominowych. Pozostali mogli tylko pomarzyć o posiadaniu tego klimatycznego dodatku. Dzięki wprowadzeniu do sprzedaży nowoczesnych kominków nie trzeba już walczyć z różnymi ograniczeniami - biokominek można szybko i sprawdnie zamontować w większości pomieszczeń, nawet tych bardzo małych, co z pewnością ucieszy mieszkańców bloków.

Ceny biokominków

Ceny biokominków zaczynają się już od 100 zł, więc nie musimy obawiać się wysokich kosztów zakupu takich urządzeń. Jak działa biokominek? Urządzenie zasilane jest specjalnym biopaliwem (cena za litr już od 10 zł). Płyn wlewa się do specjalnego, ozdobnego korytka, po czym już po chwili można cieszyć się przyjemnym ciepłem i klimatyczną atmosferą, jaką daje nam taki kominek. Tego typu kominki dają przyjemne ciepło, ale na pewno nie służą jako docelowa forma ogrzewania mieszkania.

Dlaczego warto mieć biokominek?

Biokominek jest świetną alternatywą dla tradycyjnych kominków, co ważne, alternatywą o wiele tańszą i o wiele wygodniejszą. Decydując się na biokominek nie będziemy musieli martwić się o takie problemy jak zabrudzenie mebli czy ścian dymem, ponieważ biopaliwo spala się bezwonnie i bezdymnie.

Producenci oferują przeróżne formy i kształty biokominków, dzięki czemu stały się one stylowym dodatkiem w domach, mieszkaniach czy restauracjach. Biokominek można powiesić na ścianie, postawić na komodzie, na półce czy na podłodze. Każdy z pewnością będzie mógł dopasować go do swojego wnętrza.

Inspiracje biokominkowe

Biokominki to również doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenia sobie niestandardowe rozwiązania. Nieważne, czy jesteś miłośnikiem piłki nożnej, czy stylu klasycznego. A może szukasz czegoś ciekawego na taras lub do łazienki i kuchni?

Zobaczcie nasze propozycje i zainspirujcie się tymi niecodziennymi projektami i wyjątkowym designem:

biokominki

biokominek EGZUL z kryształami Swarovski czarny połysk

biokominek JUNE biały

biokominek MISA czarny

biokominek GALINA czarny

biokominek Julia

biokominek APRIL biały

 

Polecane artykuły:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/30.06.2015 06:12
Wolę jednak tradycyjny kominek z odprowadzeniem spalin kominem. Dwutlenek węgla jest szkodliwy dla zdrowia i utrzymuje się przy podłodze. Przy takim kominku należy dużo wietrzyć (najlepiej przez drzwi balkonowe) lub mieć kratki wentylacyjne przy podłodze. U mnie w salonie mam kominek ale palę rzadko bo jest z tym wiele ambarasu. salon ogrzewają grzejniki kanałowe. to wystarczy.
/20.02.2014 14:04
biokominek jest mega!