Białe wnętrze - ponadczasowy design

Design z bielą w roli głównej będzie zawsze modny, bo czy można pozostać obojętnym wobec kolorystyki, która optycznie powiększa wnętrze, rozświetla je i sprawia, że wygląda na bardziej stylowe niż to utrzymane w barwnej pstrokaciźnie?

Design z bielą w roli głównej będzie zawsze modny, bo czy można pozostać obojętnym wobec kolorystyki, która optycznie powiększa wnętrze, rozświetla je i sprawia, że wygląda na bardziej stylowe niż to utrzymane w barwnej pstrokaciźnie?

Białe wnętrze - klasyczny design

Kolory dominujące w naszym wnętrzu oprócz walorów estetycznych, znacząco wpływają na nastrój domowników. Stanowią również przejaw naszego charakteru, marzeń i temperamentu. Czerwień, pomarańcz i żółty to barwy energetyczne, pobudzające do działania. Najczęściej wybierają je ekstrawertycy i ludzie o wysokim poziomie aktywności oraz motywacji, otwarci na nowe doświadczenia. Błękit i zieleń utożsamiane są z naturą i jako takie mają właściwości relaksujące, łagodzą emocje i pozytywnie nastrajają. Ich różne odcienie - jak turkus, morski czy lazur, spotykamy w biurach i pokojach dziecięcych, bo sprzyjają koncentracji i kreują wyciszoną, ale przyjazną atmosferę. Biel natomiast przywodzi na myśl czystość, przestrzeń, łagodność, ale również chłód i niedostępność. Wnętrze całościowo utrzymane w tej kolorystyce może tworzyć wrażenie zbyt monotonnego i sterylnego. Jednak już kilka akcentów słonecznej żółci, głębokiego fioletu, czerwieni czy różu wydobędzie niesamowity potencjał tkwiący w designie z bielą w roli głównej.

Białe wnętrze - klasyczny design

Jasny wybór
Jakie drzwi dopasować do takiej aranżacji? Oczywiście, również w jasnych tonacjach. - Dla planujących aranżacyjne eksperymenty z bielą proponujemy drzwi w takich dekorach jak: buk naturalny, dąb bielony czy coimbra. Taką kolorystykę odnajdziemy w wielu modelach z naszej oferty, między innymi Gwinea, D’artagnan czy Torino - zapewnia Adam Hucz, odpowiedzialny za markę INVADO. Jasne drzwi znakomicie prezentują się w towarzystwie ścian w intensywnych, nasyconych barwach. To właśnie biel wydobywa z innych kolorów ich pełną ekspresję, dlatego design w jasnych tonacjach, ale z kontrastową nutą, sprawia, że wnętrze nabiera wyrazu i dynamiki.

Białe wnętrze - klasyczny design

Dominację bieli z powodzeniem łagodzą drobne akcesoria, obrazy, dekoracje, wazony czy świeczniki w energetyzujących barwach, a także meble w ciepłych brązach czy beżach. - Warto szukać kolorów, które sprawiają że czujemy się dobrze we własnym domu, a nie tylko kierować się aktualnymi trendami - podkreśla Adam Hucz. Nie jest to trudne, biorąc pod uwagę, że paleta dostępnych dekorów w kolekcjach rozciąga się pomiędzy najjaśniejszym dębem bielonym, a głęboką czernią hebanu. Pomiędzy tymi skrajnościami znajdują się pośrednie beże i szarości (jesion szarozłoty, dąb verade, wiąz), ciepłe brązy drzew orzechowych (orzech czekoladowy, orzech boliwijski, orzech miodowy) oraz z nutą pomarańczy (cognac, badi, wiśnia).
                                                                                                                                Żródło:materiały prasowe

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/3 lata temu
Biel jest modna, cały styl skandynawski opiera się na bieli i białych dodatkach. Ja u siebie też mam jego elementy, ale na ścianę wybrałam tylko biały kamień stone master, poza tym żywe kolory farby dla kontrastu
/6 lat temu
Cieszę się, że biel wraca do łask. Czeka mnie na wiosnę remont, więc chyba wypróbuję tę śnieżkę modern white, co nie chlapie i zrobię całe mieszkanie na biało.
/6 lat temu
Biel jest fajna bo wszystko do niej pasuje. W wakacje pomalowaliśmy z mężem salon (Śnieżnobiałą śnieżką lateksową) i dobrałam do niego dodatki w najróżniejszych kolorach. Wszystko do siebie pasuje. A kiedy będę chciała coś zmienić, wystarczy że zmienię właśnie dodatki i pokój będzie wyglądał zupełnie inaczej.
POKAŻ KOMENTARZE (7)