Beżowe ściany zawsze trendy

Szalenie modny, a nie narzucający się, subtelny, a jednocześnie nadający wnętrzu charakteru. Bezpieczny, elegancki, stonowany…Po prostu beż!
/ 22.03.2013 05:19

Szalenie modny, a nie narzucający się, subtelny, a jednocześnie nadający wnętrzu charakteru. Bezpieczny, elegancki, stonowany…Po prostu beż.

Beżowe ściany zawsze trendy

Niezależnie od rodzaju aranżacji wnętrz kolor beżowy bardzo dobrze prezentuje się w każdym pomieszczeniu. To niezawodna recepta na subtelny, wyciszający klimat. Beż sam w sobie nie tworzy wyrazistego charakteru wnętrza ale w połączeniu z meblami, innymi barwami czy dekoracjami determinuje jego styl. Beż stanowi uniwersalną bazę do wyeksponowania innych elementów wystroju.

Bez w wielu odsłonach…
Jeśli do stonowanych ścian dołączymy mocne elementy w postaci formy czy koloru nasze wnętrze nabierze dynamicznego charakteru
Świetnie współgra z:
1. Wszelkimi barwami ziemi – odcienie zielonego, brązowego, pomarańczowego i żółtego
2. Intensywnymi kolorami – fiolet, czerwień, amarant, niebieski
3. Klasyczną bielą, szarością i czernią.

Beżowe ściany zawsze trendy

Ściany w odcieniach beżu tworzą ciepłą i pozytywną energię wnętrza a jednocześnie stwarzają odczucie uporządkowania i harmonii.

W wyjątkowych kolekcjach tapet Isabelle i Bohemien holenderskiej firmy Esta Home odnajdziemy właśnie wiele odcieni beżu w przeróżnych konfiguracjach graficznych. Tapety gładkie lub z efektem przecieranych ścian stanowią uniwersalną bazę do wyeksponowania pozostałych elementów wystroju. Tradycyjne pasy, kraty, czy też kwiaty podkreślą klasyczny styl wnętrza. Przepiękne bogate wzory w stonowanych barwach nadadzą ekspresji. Ten sam odcień w wielu odsłonach graficznych pozwala na łącznie ze sobą w jednym pokoju czy też nawet na jednej ścianie. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Beżowe ściany zawsze trendy

Z pewnością ograniczając się tylko do beżu, piasku możemy sprawić, że nasze wnętrze stanie się po prostu nudne i bez wyrazu. Wybierając kolor beżowy na wiodący w danym pomieszczeniu możemy poszaleć z pozostałymi elementami wystroju i to niezależnie od stylu aranżacji. Ponadto to kolor do salonu, sypialni, kuchni i pokoju dziecięcego. Jego uniwersalność przewyższa klasyczną biel. Najlepszym rozwiązaniem zarówno pod względem estetycznym jak i praktycznym jest wybór trwałych elementów wystroju wnętrz jakim są ściany w bezpiecznych barwach.
Do beżu, bez większych kosztów możemy dobrać drobne elementy dekoracyjne: wazony, poduchy, zasłony, rolety czy nawet zasłony wymienić niż kolor ścian. A efekty zaskoczą nas pozytywnie.

Beżowe ściany zawsze trendy

Trzeba pamiętać, że beż bywa niedoceniany, a przecież w wielu przypadkach ratuje wnętrze przez zbytnim przepychem czy kiczem.

Źródło: homehome