Balkon, taras, loggia - niezwykłe aranżacje z miejscem do relaksu

Najlepiej odpoczywa się na świeżym powietrzu. Co jednak, gdy pracujesz przez większość dnia, a do parku wcale nie masz blisko? Stwórz swój własny kącik relaksu na balkonie, tarasie, loggii. Jak to zrobić? Podpowiadamy.
/ 29.07.2013 12:14

Najlepiej odpoczywa się na świeżym powietrzu. Co jednak, gdy pracujesz przez większość dnia, a do parku wcale nie masz blisko? Stwórz swój własny kącik relaksu na balkonie, tarasie, loggii.  Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Po dniu ciężkiej pracy, w weekend, wieczorem, a nawet wczesnym rankiem, taki odpowiednio zaaranżowany kącik może być doskonałym miejscem wypoczynku, zastrzykiem energii na cały dzień, ulubionym miejscem w domu. O każdej porze roku (poza siarczystą zimą). Latem, gdy na dworze męczące upały lub odwrotnie, gdy pada deszcz, miejsce do relaksu na balkonie to doskonały pomysł, by odpocząć, poczytać książkę, wypić kawę, zjeść romantyczną kolację. Jeśli macie balkon, koniecznie stwórzcie swoją własną oazę. 

Nawet jeśli balkon lub loggia są stosunkowo niewielkie, można w nich stworzyć przytulne miejsce, w którym z przyjemnością spędzicie wolne chwile. Bo nie liczy się wielkość, a pomysł. Oczywiście większa przestrzeń stwarza szerszy wachlarz możliwości, ale i malutki balkonik może być wspaniałym miejscem relaksu. Oto kilka inspiracji balkonów, tarasów i loggii zaaranżowanych tak, by można było w nich wypocząć.

Balkon, taras, loggia - niezwykłe aranżacje z miejscem do relaksu

fot. tumblr.com, digsdigs.com Ikea, messynessychic.com

Balkon, taras, loggia - niezwykłe aranżacje z miejscem do relaksu

fot. fionaandtwig.blogspot.com, housebeautiful.com, alvhemmakleri.se, elisabethheier.blogspot.com

Jak to zrobić? Podstawą jest miejsce, w którym będzie można usiąść. Im większa przestrzeń, tym łatwiej, ale i małe przestrzenie można sprytnie zagospodarować. Możecie postawić na gotowe meble balkonowe (ogrodowe) i z nich zaaranżować wygodny kącik do relaksu. W zależności od preferencji (i wielkości balkonu) może to być sofa, wygodne siedzisko, pufa, bujany fotel. Możecie stworzyć także własne siedzisko z materaca i kolorowych poduszek. Ogromną popularnością cieszą się także sofy z europalet, drewnianych ławek, skrzynek, wiekowych leżanek. Mają charakter, prezentują się oryginalnie i są bardzo wygodne w użytkowaniu.

Balkon, taras, loggia - niezwykłe aranżacje z miejscem do relaksu

fot. apartmenttherapy.com, tumblr.com, Ikea, 1001pallets.com

Aby balkon był prawdziwym miejscem relaksu, nie może zabraknąć w nim zielonych roślin i kolorowych kwiatów. Dzięki nim poczujesz się jak w mini parku, oazie, mimo że masz mieszkanie w centrum miasta. Jeśli ogrodnictwo nie jest Twoją silną stroną, wybierz kwiaty łatwe w utrzymaniu i nie wymagające skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

Balkon, taras, loggia - niezwykłe aranżacje z miejscem do relaksu

fot. tumblr.com, freshome.com, Ikea, designsponge.com

Przeczytaj: Kwiaty proste w uprawie

W miejscu, w którym wypoczywamy nie może zabraknąć przytulnych, miękkich poduch i pledów. Nadadzą charakteru, sprawią, że siedzisko będzie bardziej przytulne, a Ty z jeszcze większą przyjemnością spędzisz w nim wolne chwile. Dzięki kilku kolorowym poduchom, nawet stara drewniana ławeczka stanie się wyjątkowym, oryginalnym meblem.

Pamiętaj jeśli nie posiadasz loggii, wybierz meble odporne na zmienne warunki atmosferyczne, dzięki temu dłużej Ci posłużą. Poduszki, materace i pledy lepiej sprawdzą się w loggii. Oprócz wygodnego miejsca, warto zadbać o odpowiedni nastrój - lampiony, świeczki i latarenki stworzą niezwykłą atmosferę, zwłaszcza po zmroku.

Przeczytaj: Czarujące lampiony ogrodowe

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/07.01.2017 10:37
Piękne aranżacje. Wybrałam na taras w swoim nowym domu deski kompozytowe, bo koleżanka ma już ponad rok i są bardzo wytrzymałe, a przy tym niewiele różnią się wyglądem od prawdziwego drewna. Załapałam się na promocję w sklepie dobretarasy.pl i udało mi się zamówić deski z rabatem 15%, więc będę mogła zamówić jeszcze jakieś fajne donice dekoracyjne.