Bajeczny pokój dziecięcy

Urządzanie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie dla wszystkich rodziców. Taki pokój powinien pobudzać wyobraźnię, a jednocześnie być dla dziecka jego własnym tajemniczym światem. Oto najciekawsze kreacje kreatywnych dziecięcych pokoi.

Urządzanie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie dla wszystkich rodziców. Taki pokój powinien pobudzać wyobraźnię, a jednocześnie być dla dziecka jego własnym tajemniczym światem. Oto najciekawsze kreacje bajkowych dziecięcych pokoi.

Bajeczny pokój dziecięcy

Fot. potterybarnkids(2),friendsofthewestendparkatl.wordpress.com

Rozsądnie dobrane oświetlenie oraz kształt i rodzaj mebli odpowiednio stymulują prawidłowy rozwój dziecka i wpływają na jego dobre samopoczucie. Przystępując do projektowania i urządzania pokoju, dobrze jest zorientować się w różnych propozycjach producentów i stworzyć coś oryginalnego, co ucieszy nasze dziecko. W sklepach znajdziemy bardzo bogatą ofertę artykułów dekoracyjnych do dziecięcych pokoików. Począwszy od lampek, firanek, mebelków (warto stworzyć własny, unikalny komplet), pościeli po drobne gadżety i ozdoby. Wystarczy dodać do takiego pokoju ulubione postaci z bajek, pluszaki czy domek połączony z łóżkiem i zwykłe wnętrze zamienia się w kolorową krainę niezwykłości.

Inspiracje: Jak urządzić pokój dla dziecka?

Propozycje: Kolorowe meble dla dzieci

Pięknie i wesoło ucharakteryzowane wnętrze naszego malucha pozwoli mu na radosne dzieciństwo. Taki pokój spowoduje uśmiech na buzi dziecka, tworząc przy tym przytulne wnętrze, z którego będziemy i my zadowoleni.

 

Dla dziewczynki

Zwykle wrażliwa dusza dziewczynki potrzebuje subtelnej oprawy. Pomysłowy pokój możemy zaaranżować za pomocą kreatywnych dodatków: poduszeczek, sprytnych mebli imitujących różne motywy.

Bajeczny pokój dla dziewczynki

Fot. ninavintage.wordpress.com

Musi być kolorowo. Wesołe wnętrze to podstawa, nudne i monotonne wnętrza z klasycznymi meblami odchodzą do lamusa. Zresztą, przyjdzie na nie jeszcze czas, a teraz warto pozwolić dziecku rozwijać się wśród barwnego i przytulnego otoczenia w ich własnym małym, pokojowym wnętrzu.

bajeczne inspiracje pokoju

Fot. centroarchitecture.com

Koniecznie przeczytaj: Jak udekorować pokój dla dzieci

Pokój dla dziewczynki w bajkowych motywach

Fot. cremeanglaiseuk.canalblog.com

Jeśli nasz maluszek to jeszcze "beztroski czas niemowlęcia", postawmy raczej na subtelne, nieprzytłaczające kolory, delikatne meble. To w czym możemy odrobinę zaszaleć to z pewnością są dodatki, które rozwiną wyobraźnie dziecka od pierwszych chwil życia.

Jesli natomiast pokój jest bardzo mały lub nie pozwala na zbyt wielką aranżację ze wzglęgu na brak miejsca, możemy postawić na meble 3w1: biurko, regal i łóżeczko.

pokój dziecięcy

Fot. ninavintage.wordpress.com

A może jak księżniczka - luksusowo i ekstrawagancko. Przytulnie i niekonwencjonalnie. To jest to co małe królewny lubią najbardziej.

Biały pokój dziecięcy

Bajeczny pokój dziecięcy

Fot. ninavintage.wordpress.com(5)

 

Dla chłopca

Chłopiec ma zupełnie inne potrzeby niż dziewczynka. Lubi mocne akcenty, wyraziste dodatki. Taką sprytną aranżację osiągniemy dzięki wesołej tapecie ze zwierzęcymi lub samochodowymi ornamentami. Wesoło i z klasą. Jeśli dzikie zwierzęta to jednak za dużo, możemy namalować na ścianach doskonale dopasowujące się urocze psiaki, małpki czy żyrafę. Któż by nie chciał pobrykać w takim pokoju.

zwierzęce motywy w pokoju dla dzieci

Fot. budnet, distroarchitecture.co

Koniecznie zobacz: Afryka Dzika - pokój w stylu Safari

pokój dla dziecka ze zwierzątkami na ścianie

Fot. ninavintage.wordpress.com

Błękit to idealny kolor dla chłopca. Wycisza i rozwija kreatywność. Ściany dają nam wiele możliwości, możemy namalować na nich kolorowe drzewko lub fantazyjną falę.

kolorowy pokoj dla dziecka

Fot.budnet, forumbudownicze.pl

pomysłowy pokoj dla chłopca

Fot. ninavintage.wordpress.com

Nie zapominajmy o wesołych poduchach, które rozświetlą nam pokoik dziecięcy i z pewnością zachwycą każdego malucha.

wesołe poduszki dla dzieci

Fot. cremeanglaiseuk.canalblog.com

A może by tak skraść wszystkie gwiazdy i mieć całe niebo dla siebie? Lub wybrać własną prywatną łódkę i co wieczór wybywać w długi nocny rejs? Cokolwiek wybierzemy, efekt będzie zaskakujący.

pomysłowe aranżacje dla dzieci

Fot. imgfave, myidealhome.tumblr.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
bardzo pomysłowe rozwiązania :)