30 pomysłów na aranżację pokoju dla dziecka

Nowy pokoik to wspaniały prezent dla dziecka z okazji jego czerwcowego święta. Podpowiadamy jak stworzyć bezpieczną oazę do zabaw, nauki i odpoczynku.
/ 12.07.2012 06:07

Nowy pokoik to wspaniały prezent dla dziecka z okazji jego czerwcowego święta. Podpowiadamy jak stworzyć bezpieczną oazę do zabaw, nauki i odpoczynku.

Przede wszystkim wnętrze, w którym dziecko będzie się dobrze czuło powinno być kolorowe. Wykonane z ekologicznych materiałów i bezpieczne.

Watro zainwestować w coś co będzie rozwijało jego wyobraźnię i zainteresowania. Może to być miejsce na sprzęt grający, albo na kolekcję lalek Barbie.

Większym dzieciom z całą pewnością przyda się komputer, dlatego jego miejsce nie powinno kolidować z tym przeznaczonym do zabaw.

Urządzając pokój nastolatka warto wziąć pod uwagę jego sugestię.

Meble z motywem kwiatowym to nowość w aranżacjach dziecięcych pokoików. Są jednocześnie eleganckie i urocze. Nadają pomieszczeniu świeżości.

Styl glamour sprawdza się nie tylko w salonie, ale również w pokoju małej księżniczki.

Kolejną istotną rzeczą jaką bierzemy pod uwagę przygotowując dziecięcy pokój jest duża ilosć światła. Dzięki temu pomieszczenie będzie jaśniejsze i wzbudzało chęć zabawy.

Przy aranżacji pokoju dla chłopca również warto pomysleć o meblach z motywem przewodnim.
Są przyjemne dla oka i nadają przestrzeni nawet małem wnętrzu Poza tym dobrze komponują się z innymi chłopięcym zabawkami.

fot. studiopiu.pl, meblik.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (18)
/10.03.2017 08:59
ja tez użyłam śnieżki słoneczna radość, piękny żółty kolorek, wybrałam z córą, myślę, że taki kolor będzie się podobał kilka lat (mam przynajmniej taką nadzieję ;), bo oblepianie mebli folia już mi się nie widzi ;))
/09.03.2017 11:06
Satynowa Śniezka tez dobrze opiera się plamom. Moje dzieci ja skutecznie przetestowały i sie obroniła :). Jest tez sporo fajnych kolorów do wyboru.
/13.02.2017 16:11
Moje dzieci miały wpływ na kolor swojego pokoju. Chciały mieć niebieski pokój. Ja nie bardzo przepadam za takim kolorem więc poszliśmy wszyscy na kompromis. Największa ścian jest pomalowana w odcieniu turkusowym. Reszta to jasna szarość i bardzo jasny delikatny róż. Malowaliśmy Magnatem bo to farba która potrafi się oprzeć dwójce dzieciaków :) Łatwo schodzą z niej zabrudzenia. Do tego mają białe meble. Nie ma zbyt wielu kolorów bo zabawki i książki tworzą już spory zamęt kolorystyczny.
POKAŻ KOMENTARZE (15)