Zamiast szafy

Gdy zamieniasz ciężki płaszcz na wiosenną kurtkę, wystarczy Ci wieszak. Drążek i kilka haczyków. Konstrukcja niby prosta. A tyle możliwości!
/ 07.05.2007 13:23
Gdy zamieniasz ciężki płaszcz na wiosenną kurtkę, wystarczy Ci wieszak. Drążek i kilka haczyków. Konstrukcja niby prosta. A tyle możliwości!


Naj za oryginalność

Tree/Bonaldo
Plastikowe drzewa: białe, antracytowe, czerwone, pomarańczowe, zielone. Cały barwny las. Bez względu na kolor będziesz mieć bardzo nietypową rzecz.
Projekt: M. Mazzer
Wysokość: 175 cm, średnica: 31 cm
Cena: ok. 750 zł


Naj za dostępność

Rigg/Ikea
Sześć stalowych rurek, każda wygięta na innej wysokości, kilka śrubek. Prosty wzór, dobry pomysł, rewelacyjna cena. Dla każdego.
Projekt: Tord Björklund
Wysokość: 170 cm,
średnica: 53 cm,
Cena: 59,95 zł


Naj za bogactwo formy i funkcji

Wieszak/Almi DÉcor
Czego tu nie ma? Stelaż ze stalowej rury, boczne elementy z powyginanego płaskownika, zawieszki z grubego pręta. Różne zakończenia: kulki, szpice, zawijasy i zawijaski. To bardzo ozdobne wzornictwo niesie ze sobą praktyczne rozwiązania. Na wieszaku znajdzie się miejsce na wszystko: kapelusze, ubrania, torebki i parasole.
Wysokość: 190 cm,
średnica: 50 cm
Cena: 690 zł


Naj za zabawny projekt

Gustaw/Hoft
Tradycyjny wzór we współczesnej interpretacji. Popularny materiał, stal, pokryty został modnym kolorowym lakierem. Praktyczny mebel o zabawnym wyglądzie. Jak z komiksu albo dziecięcego rysunku.
Wysokość: 170 cm,
średnica: 45 cm,
Cena: 350 zł


Naj za nieprzemijający wdzięk

N.York/BRW
Dębowa masywna płyta do zawieszenia na ścianie. Mosiężne haczyki. Zdobny gzyms. Dla tych, k†órzy kochają stylowe meble.
Wysokość: 165 cm,
szerokość: 73,5 cm,
Cena: 329 zł


Naj za delikatność

PenjArt/Puntmobles
Trzonek jak gałązka, haczyki jak wyrastające z niej listki. Z aluminium: anodowanego, oklejonego fornirem bukowym lub elastyczną poliuretanową pianką. Przyroda odwieków inspiruje.
Projekt: Vicent Martinez
Wysokość: 170 cm,
Cena: 1130 zł


Naj za wierność dobrej tradycji

P-16/Fameg
Ponad 150 lat temu wiedeński producent mebli Michael Thonet opracował unikalną metodę gięcia drewna. Dzięki niej powstały nietypowe jak na tamte czasy meble. Lekkie, filigranowe, o miękkiej, lekko secesyjnej linii. Tak jak dawniej, i dziś thonetowski wieszak wykonany jest z podatnego na gięcie bukowego drewna. Prawdziwy klasyk.
Wysokość: 185 cm,
średnica: 60 cm,
Cena: 264 zł


Naj za praktyczny minimalizm

Sciangai/Zanotta
Pęczek tyczek. Składasz, rozkładasz. Jakie to proste, gdy ktoś to już wymyślił. To właśnie zachwyca i zadziwia w minimalistycznych projektach...
Projekt: De Pas, D’Urbino, Lomazzi
Wysokość: 145 cm (złożony 160 cm),
średnica: 65 cm (złożony 41 cm),
Cena: 2350 zł


Naj za romantyczny kształt

Romance/Conforama
Metaloplastyka wraca do łask. Linia łagodnie gnie się i faluje jak serpentyna. Forma lekka i dekoracyjna. Wysokość: 180 cm
Cena: 129 złNaj za dwa w jednym

El/Palluccoitalia
Z jednej strony lustro, z drugiej wieszak. Nie tylko właściciele małych mieszkań cenią sobie praktyczne rozwiązania. Zwłaszcza, kiedy funkcja idzie w parze z nowoczesnym designem.
Projekt: Laura Agnoletto, Marzio Rusconi Clerici
Wymiary: 45x35x180 cm,
Cena: od 5149 zł


Wybór i opracowanie: Marta Suchodolska
Zdjęcia: serwisy prasowe