Stół na Walentynki fot. Fotolia

Walentynkowy stół - dekoracje stołu na Walentynki

Wystarczy kilka znaczących gadżetów aby podsycić miłosną atmosferę walentynkowej kolacji.
/ 04.06.2019 20:50
Stół na Walentynki fot. Fotolia

Walentynkowy stół to miesjce, przy którym spotkasz się z ukochanym podczas romantycznej kolacji. Zadabaj o to, aby był estetyczny i pomógł wprowadzić was w nastrój miłosnych uniesień. Podpowiadamy, na co zwrócić uwage przygotowując się walentynkowej kolacji.


1. Świece


Delikatne światło świec ustawionych na stole chyba każdemu kojarzy się z posiłkiem spożywanym w dniu zakochanych. Nie może więc ich zabraknąć podczas romantycznego wieczoru.

2. Kwiaty


Nie muszą to być koniecznie czerwone róże, choć one - jak chyba żaden inny kwiat - są nośnikiem erotycznych znaczeń. Ważne, aby postawione na stole rośliny były żywe. Świeży zapach ciętych kwiatów pomaga stworzyć romantyczną atmosferę.

3. Obrus


Czerwony lub biały - w zależności od Twoich preferencji. My polecamy biały, gdyż biel pięknie odbija światło. Co więcej, na jasnym obrusie łatwiej wyeksponować inne dekoracje, np. płatki róż czy błyszczace kryształki.

4. Kieliszki do wina


Kryształowe lub szklane kieliszki do wina to kolejny gadżet, który powinien pojawić się na stole zakochanej pary. Obok lekkiej zastawy stołowej spełnia funkcję użytkową i dekoracyjną.

5. Walentynkowy stroik


Miłosny akcent w postaci walentynkowego stroika również nie zaszkodzi. W tym przypadku jednak należy uważać, aby nie przesadzić z ozdobnością tego gadżetu. Bardzo łatwo bowiem przesadzić i otrzeć się o granice kiczu. Dlatego w tym wypadku wystarczy lampion z mało rzucającym się w oczy motywem miłosnym, porcelanowa figurka zakochanej pary czy kryształowy miś z serduszkiem.