Strefa przyjemności

Stresy i problemy dnia codziennego zostaw za drzwiami, gdy wchodzisz do strefy wellness...
/ 01.02.2007 13:19
W wielkich luksusowych łazienkach otoczą Cię idealnie zaprojektowane sprzęty, przemyślane programy hydromasażu. By zrelaksować Twoje ciało i duszę. Brzmi przyjemnie? Warto pomarzyć!

Żyj kolorowo
Mały salon odnowy biologicznej w twoim domu. Nie można go nazwać łazienką, to raczej pokój relaksu, z oknem i wygodnymi szezlongami. Najważniejszy element to supernowoczesna luksusowa kabina prysznicowa stojąca na środku. Wewnątrz drewniane rozkładane ławki. W wersji złożonej mogą na nich wygodnie usiąść dwie osoby, po rozłożeniu są jednoosobową leżanką, można też je wyjąć. Kabina działa na wszystkie zmysły. Dotyk – prysznic obmywa Twoje ciało, łaźnia parowa oczyszcza skórę, dysze do hydromasażu w panelu prysznicowym działają jak profesjonalny masażysta. Powonienie – system do aromaterapii roztoczy wokół Ciebie przyjemne zapachy, które także oczyszczą drogi oddechowe. Wzrok – chromoterapia dostosuje kolor światła do Twojego nastroju. Słuch – z wbudowanych głośników popłynie Twoja ulubiona muzyka. To ekskluzywna propozycja dla wielbicieli wygody i najnowocześniejszych rozwiązań.

"Multi-functional Shower", projekt Jochen Schmidden dla firmy Duravit. Transparentna, bezbarwna lub zabarwiona na niebiesko szyba, sterowanie elektroniczne za pomocą rozbudowanego panelu dotykowego i pilota, prysznic górny, łaźnia parowa, 10 dysz do hydromasażu (maksymalne ciśnienie wody 4 bary), słuchawka prysznicowa, moduł
sterujący kolorowym światłem, zapachami i systemem audio, od 80 500 zł, Duravit


W wodnym kręgu
Idea tej łazienki to efekt poszukiwania łagodnych organicznych kształtów otulających jednocześnie ciało i umysł. Tak powstały nietypowe urządzenia: wanna, która osłania i chroni, umywalka o ergonomicznym kształcie skorupki i nawiązujące do nich bidet i muszla klozetowa. Jakby tej ekstrawagancji było mało, wnętrze łazienki zostało zaprojektowane z wielkim rozmachem. Architektura oparta jest na okręgu, z którego wycięte są mniejsze fragmenty.
Dało to niesamowity efekt – pomostów zawieszonych w przestrzeni. Całość to jedno wielkie wnętrze podzielone łukowatymi ściankami działowymi na trzy funkcjonalne części. Wszędzie dookoła okna – w rzeczywistości płaskie ekrany. Sam sterujesz widokiem za "szybą". Łazienka ekstrawagancka. Nie każdego stać na taką odwagę.

"Morphosis", linia ceramiki sanitarnej, projekt Pininfarina dla firmy Jacuzzi. Wanna dwuosobowa z hydromasażem, sterowanie elektroniczne, pilot, 4 dysze wodno-powietrzne, 4+4 mikrodysze, chromoterapia, radio, 50 625 zł; umywalka nablatowa 2500 zł, miska w.c. podwieszana z samoopadającą deską 3640 zł; bidet podwieszany 2130 zł, Jacuzzi

Blisko natury
Przestronna łazienka ze wszystkimi sprzętami – ogromna wanna, wielofunkcyjna kabina parowa. Wszystko dla wygody. Wanna z zagłówkiem, można się w niej swobodnie położyć, umożliwia kąpiel rodzinną. Przeszklona kabina parowa inspirowana Stonehenge w Anglii – prosta i surowa. W minimalistyczny drewniany portal wbudowane są wszystkie elementy: zintegrowane dysze do hydromasażu, składane krzesełko, chowana rączka prysznica, górna deszczownica. Dotykowy ekran steruje także oświetleniem, systemem chromoterapii i muzyką z wbudowanego odtwarzacza MP3. Zarówno obudowa wanny, drewniane elementy kabiny i dodatki – schodki, pomosty, wykonane są z drewna tekowego, co nadaje łazience spójną, nieco ekologiczną, acz współczesną estetykę.

Wanna "LuXXus"
, panel z drewna tekowego, aluminium lub włoskiego wapienia, wyposażona w zagłówek oraz jeden z 6 systemów hydromasażu, od 16 055 zł (wanna na zdjęciu 32 110 zł). Kabina parowa "Aquageate", projekt Matteo Thun, dwie wielkości, jedno- lub dwuosobowa, portal z drewna tekowego, aluminium lub z włoskiego wapienia, 3 warianty montażu (w narożniku, przy ścianie lub wolno stojąca); prysznic ręczny, deszczownica, 8 dysz bocznych, system chromoterapii, radio z głośnikami, odtwarzacz MP3, od 74 893 (kabina na zdjęciu 89 972 zł),
Villeroy & Boch

Tekst: Ewa Solarz, Marta Suchodolska
Zdjęcia: serwisy prasowe