POLECAMY

5 funkcji pralki, które ułatwiają życie!

Sprawdź jakich 5 funkcji posiadają pralki idealne!
5 funkcji pralki, które ułatwiają życie! fot. Fotolia
Nowoczesne pralki mają nie tylko dokładnie usuwać zabrudzenia z naszych ubrań, ale także sprawiać, by nasze życie było łatwiejsze. Pralki Amica posiadają zaawansowane funkcje, które oprócz spełniania swojej podstawowej funkcji wspierają nas w wykonywaniu codziennych obowiązków. Jakich 5 funkcji posiadają pralki idealne? 

Pranie o każdej porze

Pewnie każdemu zdarzyło się wstawić pranie późnym wieczorem z zamiarem wyjęcia ubrań po zakończonym cyklu. Często jednak zapominamy o tym, że pralka pracuje i kładziemy się spać, a mokre pranie, które przeleżało w bębnie do całą noc, rankiem, po wyjęciu wcale nie jest świeże i pachnące, tak jak na to liczyliśmy. Nowoczesne pralki posiadają funkcję, dzięki której można spokojnie położyć się spać bez wiszącej nad głową myśli, że musimy czuwać i czekać, aż pralka skończy pracę. Pozwala ona bowiem na takie opóźnienie startu urządzenia, by uruchomiło się w wybranym przez nas momencie – nawet do 24 godzin! Dzięki temu, możemy zaprogramować pralkę tak, by zaczęła prać dokładnie dwie godziny przed dzwonkiem budzika pozwalając na rozwieszenie ubrań na suszarce przed wyjściem z domu.  
pralka i suszarka Amica

Pralka dziecio odporna

Dzieci uwielbiają odkrywać świat poprzez dotyk. To coś nacisną, to naduszą przycisk 
w klawiaturze komputera i zmienią język z polskiego na japoński. Nie da się ukryć, że wirujący bęben pralki to dla nich fascynujące zjawisko, które wymaga zbadania. Aby uniknąć przypadkowego wyłączenia pralki lub zmiany ustawień przez najmłodszych warto wykorzystać funkcję Child Lock. Wystarczy wcisnąć i przytrzymać dwa przyciski, by włączyć blokadę rodzicielską. Dzięki niej, najmłodsi mogą swobodnie przypatrywać się pracującej pralce i naciskać guziki zmieniając domowy obowiązek w świetną zabawę. 

Wszystko razem

Większość z nas segreguje ubrania pod kątem materiału z jakiego są wykonane – osobno bawełna, osobno syntetyczne tkaniny sportowe. To jednak sprawia, że często musimy długo czekać na to, aż uzbiera się dostatecznie duża ilość ubrań jednego typu. Program Mix, który posiadają niektóre pralki jest przeznaczony do jednoczesnego prania różnorodnych tkanin. Dzięki temu, bez zbędnej selekcji, wszystkie ubrania mogą trafić do jednego bębna. To nie tylko duże ułatwienie dla osób zabieganych, które nie mają czasu na dokładną selekcję ubrań, ale także widoczna oszczędność energii – zamiast kilku prań dla każdego rodzaju materiałów, wstawiamy tylko jedno. 
nowoczesna pralka Amica

15 minut i gotowe

Nie każda delikatnie ubrudzona bluzeczka czy sukienka wymaga prania wstępnego i dokładnego wirowania. Najczęściej, tego typu ubrania wystarczy jedynie błyskawicznie odświeżyć. Co to znaczy błyskawicznie? Otóż – oznacza to, że pranie może być gotowe w zaledwie 15 minut. Program Pranie Krótkie - 15 min jest przydatny zwłaszcza latem, kiedy wysoka temperatura przyspiesza proces suszenia. Jeśli po powrocie do domu chcemy ponownie wyjść w tej samej bluzce, wystarczy wrzucić ją do pralki, włączyć odpowiedni program i  wysuszyć na balkonie czy tarasie. 

Idealnie czyste

Jeszcze niedawno delikatne materiały, takie jak len czy wiskoza lub wykonaną z koronki bieliznę prało się ręcznie. Panowało bowiem przekonanie, że ubrań tych nie można prać w pralce w obawie przed zniszczeniem. Na szczęście, czasy się zmieniły i do bębna można obecnie wrzucać nawet bardzo delikatne materiały – oczywiście, pod warunkiem, że pralka posiada program Prania Ręcznego, który wyręczy nas w tym zadaniu. 
 
 
Większość urządzeń elektrycznych czy sprzętów AGD jest w tej chwili projektowanych tak, by były jak najłatwiejsze w obsłudze i sprawiały, że nasze życie było łatwiejsze. Nie inaczej jest z pralkami! Warto o tym pamiętać przy wyborze nowego sprzętu do naszej łazienki. 
 
Tagi: pralka, Amica
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
to ta bosha? Właśnie myslimy nad nią ale cyba weźmiemy tańszą electroluxa. Też dobra firma a o 1000 zł tańsza.
/rok temu
haha nawet jest już taka, tylko nie wiem jak dokładnie prasuje :) Też mam najzwyklejszą, ale też o prasującej marzę :D
/rok temu
Najlepsza byłaby pralka która suszy i prasuje. W tym momencie zamówiłem z promocji w media exert najdroższą pralkę jaką miałem w życiu bo za 2,5 tys. i zmienię dopiero wtedy kiedy wyprodukują moją wymarzoną, bo prasowac nie znoszę.