Pomoc podczas świątecznych przygotowań

Na tradycyjnym wigilijnym stole znajduje się 12 potraw. Ich przyrządzenie wymaga czasu, ale efekt jest niezastąpiony.
/ 24.02.2014 14:45
W świątecznych przygotowaniach uczestniczy zazwyczaj cała rodzina, ale cenną pomocą posłużyć nam mogą również nowe produkty BEKO – wielofunkcyjne piekarniki, wydajne okapy i pojemne zmywarki.

CIM 306008 TX - Szybkie i wygodne pieczenie
Chyba nic tak nie ułatwia świątecznych przygotowań, jak nowoczesny piekarnik, który szybko i równomiernie piecze. Nowe wielofunkcyjne urządzenie przeznaczone do zabudowy sprawi, że na wigilijnym stole pojawią się smaczne wypieki bez zakalca. Jeśli chcemy, aby ciasta i ciasteczka były puszyste i równomiernie dopieczone, możemy skorzystać z termoobiegu, który wyrównuje temperaturę wewnątrz piekarnika. W zależności od potrzeby możemy użyć też grzałki dolnej, górnej, pierścieniowej lub grilla. Przydatna może okazać się także funkcja umożliwiająca bezpieczne rozmrażanie żywności.
Funkcja booster skraca czas nagrzewania się urządzenia do zaprogramowanej temperatury. Drabinki boczne ułatwiają wsuwanie i wysuwanie gorących tac. Dodatkowo na jednym poziomie znajdują się także prowadnice teleskopowe. Zastosowano w nich zintegrowany system zatrzymujący, który sprawia, że dostęp do potrawy jest prosty i bezpieczny.
Model posiada drzwi wykonane z potrójnego szkła. Piekarnik wyposażony jest także w system chłodzenia, który zapobiega przegrzaniu się elektroniki oraz nagrzewaniu się frontowych drzwi urządzenia, chroniąc przed poparzeniem.
Gdy już wstawimy ciasto, możemy zapomnieć o pilnowaniu czasu i zająć się innymi daniami. Wbudowany zegar z minutnikiem przypomni nam o potrawie, gdy już będzie gotowa. Nowy piekarnik ma elegancką obudowę w kolorze inox, ozdobioną frontem z ciemnego szkła.

CWB 6600 X i CWB 9600 X – gotowanie i smażenie w dobrej atmosferze
Wśród tradycyjnych świątecznych dań nie brakuje i takich, których przygotowanie wiąże się z wonnym aromatem. Dwa nowe przyścienne okapy sprawią, że smażenie karpia, czy innych wigilijnych dań ich zapach nie rozniesie się w całym mieszkaniu. Urządzenia te pochłaniają zapachy dzięki swojej wysokiej wydajności wynoszącej 530m3/h. Są one przy tym bardzo ciche – pracują z głośnością 49 decybeli. Wyposażone w podwójne przeciwtłuszczowe filtry aluminiowe, mają również możliwość zamontowania filtrów węglowych. Oba modele posiadają podwójne halogenowe oświetlenie.

DFN 71040 S – zaoszczędź czas i wodę!
Dzięki nowej zmywarce nie musimy tracić czasu i energii na zmywanie naczyń. Urządzenie to mieści do 12 kompletów naczyń, a więc poradzi sobie ze zmywaniem nawet po sutej wigilijnej wieczerzy. Zmywarka nie tylko oszczędza nasz czas, ale także oszczędnie obchodzi się z wodą zużywając jej zaledwie 9 litrów na cykl. Za pomocą podświetlanego wyświetlacza LCD z łatwością wybierzemy jeden z wielu programów zmywania – np. Intensywny 65° do zmywania mocno zabrudzonych naczyń. Wśród innych przydatnych funkcji warto wymienić także możliwość opóźnionego startu nawet o dobę. Górny kosz ma możliwość regulacji wysokości nawet przy pełnym załadunku. Zmywarka ma także system Watersafe+Waterstop zabezpieczający nasze mieszkanie przed wyciekiem bądź zalaniem.