Podłączeni do Sieci

Kolejne urządzenia pozwalają być w każdym momencie informowanym o przychodzącej poczcie e-mail, skokach na giełdzie czy zmianach w rozkładzie lotów samolotowych, ale również w „prowadzeniu” on-line biura.
Kolejne urządzenia pozwalają być w każdym momencie informowanym o przychodzącej poczcie e-mail, skokach na giełdzie czy zmianach w rozkładzie lotów samolotowych, ale również w „prowadzeniu” on-line biura.

Netbooki to nic innego jak szczuplejsze odmiany laptopów. Ze względu na swoją mniejsze rozmiary (ekran: 8,9-10 cali nie pozwala na oglądanie filmów czy granie w gry w wysokiej rozdzielczości), a tym samym dłuższy czas pracy baterii, świetnie sprawdzają się jako podręczne urządzenia dostępu do Internetu czy maszyny do pisania, w tym e-maili. Poręczne – zmieszczą się w damskiej torebce, lekkie i funkcjonalne, a do tego niedrogie: ceny wahają się od 1000 do 1500 złotych. Jeszcze przed rokiem nikt o nich nie słyszał, a w tym ich sprzedaż wyniesie ponad 100 tysięcy sztuk. Do wyboru mamy modele wielu marek, m.in. HP, LG, Acera, Sony czy Della.

Podłączeni do Sieci

BlackBerry, słynny już telefon Baracka Obamy, to połączenie komórki z funkcjonalnością komputera: telefon ma duży ekran o wysokiej rozdzielczości, a także klawiaturę QWERTY, na której wygodnie się pisze. Na tym telefonie-komputerze można bez problemu przeglądać strony WWW, tworzyć tabele, prezentacje, sprawozdania, czy też zwyczajnie używać Gadu-Gadu lub przejrzeć pocztę e-mail. Producent BlackBerry ma już jednak sporą konkurencję: podobne modele telefonów sprzedaje już Nokia, maksymalnie upraszczająca w tych aparatach konfigurację dostępu do Internetu.

G1 – to pierwszy telefon stworzony przez firmy T-Mobile, HTC i Google. Smartfon posiada system Android, obsługujący wyszukiwarkę Google, komunikator GTalk, Google Maps, także portal YouTube. Wyposażony jest, podobnie jak BlackBerry, w klawiaturę QWERTY, a ponadto posiada 3,2 calowy dotykowy ekran o rozdzielczości 320x480 pikseli, także w aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 megapikseli oraz moduł GPS. Telefon jest dostępny od 23 lutego w sieci Era.

mm

Na podstawie: www.polityka.pl, www.idg.pl/news/167902/G1.pierwszy.telefon.z.systemem.Google.Android.html
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)