Odkurzacz do popiołu fot. Adobe Stock

Odkurzacz do popiołu – niezbędny, jeśli masz kominek lub piecyk!

Odkurzacz do popiołu nie jest co prawda urządzeniem niezbędnym w każdym domu, jednak jeśli masz kominek lub piecyk, może ci się przydać!
Wioletta Górecka / 28.05.2019 12:28
Odkurzacz do popiołu fot. Adobe Stock

Kominek w domu to jedno z najprzyjemniejszych źródeł ciepła. Rozpieszcza wszystkie zmysły, zapewniając niezapomniane chwile podczas zimowych wieczorów. Przyjemny dla oka ogień, kojący trzask dochodzący z paleniska, rozkoszne ciepło…

Do czasu, aż nie przychodzi posprzątać popiołu z jego wnętrza, kominek to wspaniały element wyposażenia wnętrza. Jeśli twoim problemem jest bałagan powstający przy sprzątaniu popiołu – odkurzacz do zadań specjalnych będzie twoim wybawieniem!

Odkurzacz do popiołu – dlaczego warto go mieć?

Popiół zalegający w palenisku trzeba regularnie sprzątać. Wciąganie go zwykłym, domowym odkurzaczem, może szybko uszkodzić urządzenie. Drobinki popiołu są maleńkie i rozprzestrzeniają się jak kurz. Dlatego bez problemu przedostają się do silnika odkurzacza, a także zatykają filtr.

Wymiatanie popiołu pogrzebaczem lub miotełką sprawia, że popiół jest wszędzie – tylko nie tam, gdzie być powinien. Jeśli masz jasne meble i podłogi, podwójna robota gwarantowana…

Odkurzacz do popiołu rozprawi się z resztkami w kilka chwil. Działa na tej samej zasadzie co tradycyjny odkurzacz, jednak jego wnętrze jest zbudowane inaczej i jest przystosowane do wciągania sypkich drobinek, bez ryzyka uszkodzenia silnika czy zapchania filtra.

Stoisz przed wyborem odkurzacza? Sprawdź, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę!

Tego typu odkurzacze posiadają łatwo wymienny filtr, a także elastyczną, długą rurę, dzięki której sprawnie i szybko posprzątasz wszystkie zakamarki!

Odkurzacz do popiołu – i nie tylko!

Dzięki odkurzaczowi przystosowanemu do wciągania popiołu, posprzątasz nie tylko kominek i piecyk, ale także grill. Uprzątniesz także bałagan powstały po remoncie czy przy budowie domu – odkurzaczem do popiołu możesz wciągać także piasek, ziemię, drobne kamyki czy kawałki szkła.

Reasumując – odkurzacz do popiołu poradzi sobie wszędzie tam, gdzie tradycyjny odkurzacz mógłby zostać uszkodzony. Najprostsze modele kupisz już za kilkadziesiąt złotych!

Przy droższych modelach, które z założenia mają służyć przez wiele lat, warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich są wykonane. 

Zobacz więcej na temat odkurzaczy!
Ranking 10 najlepszych odkurzaczy domowych!
Testujemy odkurzacze - jak wypadły? Sprawdź!