POLECAMY

Nowa aplikacja na iPhone'a tylko... dla gejów

Grindr – tak się nazywa darmowa aplikacja, dzięki której geje będą mogli znaleźć drugą połówkę nawet na końcu świata. Pomoże im w tym niezastąpiony GPS.

Grindr – tak się nazywa darmowa aplikacja, dzięki której geje będą mogli znaleźć drugą połówkę nawet na końcu świata. Pomoże im w tym niezastąpiony GPS.

 

Hasło reklamujące Grindra brzmi bardzo obiecująco: Znajdź geja, bi, ciekawych facetów tuż obok ciebie – za darmo!”. Mechanizm działania aplikacji jest banalnie prosty: jeśli dwóch homoseksualistów używa Grindra na swoim iPhonie, to prędzej czy później zobaczą swoje avatary na ekranie urządzenia. Ba, będą mogli ze sobą – zanim dojdzie do ewentualnej randki twarz w twarz – mile pokonwersować na czasie i się lepiej poznać. A potem umówić na spotkanie – w najbardziej dogodnym dla obu miejscu na świecie, bo i będą po prostu wiedzieć, czy ta znajomość warta jest podróży do Indii lub innego zakątka globu. Gruszki na wierzbie czy faktycznie homoseksualistom stanowiącym 1% ludzkiej populacji będzie łatwiej znaleźć gejowską igłę w stogu heteroseksualnego siana?

Sukces Grindra jest spektakularny: od chwili gdy pojawił się na wizji, a dokładnie wypowiedział się na jego temat Jeremy Clarkson, gwiazda programu „Top Gear”, czyli w marcu 2009 roku, od tamtej pory na swojego iPhone'a ściągnęło tę aplikację już 700 tysięcy mężczyzn ze 162 krajów, przy czym w każdym dniu instaluje ją kolejne 2 tysiące. Dla żyjących do tej pory w ukryciu gejów taka forma randkowania jest jeszcze lepsza niż internetowy czat – bo obywa się bez łamania serca, gdy podczas sympatycznej rozmowy padnie informacja o tym, że jeden z panów mieszka w Stambule, drugi na Alasce i żadnego nie stać na podróż ani w jedną, ani w drugą a tym bardziej obie strony.

Twórcą aplikacji jest Amerykanin, 33-latek Joel Simkhai, któremu stworzenie Grindra zabrało pół roku z życia i jakieś 5 tysięcy dolarów z portfela – ale jest zadowolony z efektów, a nawet myśli też o stworzeniu wersji dla heteroseksualistów – otrzymuje bowiem coraz więcej zapytań od heteryków. Bo nie tylko geje mają monopol na czucie się samotnym w wielkim tłumie, tłumaczy.

Magdalena Mania

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/3 lata temu
jak ja wlaczyc i ile kosztuje?
/8 lat temu
no to jeszcze łatwiej o zdrady będzie ;)
/4 lata temu
popieram! ja tego doswiadczylem na sobie, jak dowiedzialem sie za moj facet z tego korzysta...
POKAŻ KOMENTARZE (1)