kobieta pijąca kawę fot. Adobe Stock

Najlepszy ekspres do kawy Saeco

Sama możesz zdecydować o ilości kawy i wody, objętości mlecznej pianki, temperaturze napoju, a nawet o grubości mielonych ziaren. Dodatkowo wszystkie te preferencje możesz zapisać w pamięci urządzenia i parzyć swoją idealną kawę, kiedy tylko chcesz. Zobacz najlepszy ekspres marki Saeco.
Aneta Żuchowska / 26.09.2018 12:06
kobieta pijąca kawę fot. Adobe Stock

Mowa o w pełni automatycznym modelu Saeco Xelsis z kolorowym ekranem dotykowym. Choć kosztuje niemało, to jest bardzo wygodny w obsłudze oraz czyszczeniu i ma wiele możliwości.

Wykona kawę na 15 sposobów

Urządzenie pozwala wybrać jedną z 15 rodzajów kaw — od mocnego ristretto, przez americano i flat white, po doskonałe cappuccino. Wystarczy, że wybierzesz jeden z przepisów na ekranie dotykowym, a ekspres błyskawicznie przygotuje dla ciebie napój, jaki chcesz.

Ma 8 profili użytkowników

Na ekranie dotykowym możesz w intuicyjny sposób dookreślić poszczególne cechy swojego napoju: jego moc, ilość kawy, wody, mlecznej pianki, temperaturę, a nawet kolejności przygotowywania kawy oraz mleka.

Ekspres do kawy Saeco Xelsis

Fot. materiały prasowe Dodatkowo urządzenie to ma możliwość intuicyjnego zapisania aż 8 profili użytkowników. W ten sposób każdy domownik w szybki i łatwy sposób przygotuje kawę idealną dla siebie, bez konieczności ponownego doprecyzowania swoich wymagań.

Ekspres do kawy Saeco Xelsis zrobi 2 kawy naraz

Możesz przygotować 2 filiżanki każdego z 15 dostępnych napojów jednocześnie (również cappuccino czy latte macchiato). Wystarczy jedno dotknięcie ekranu.

Posiada 12-stopniową regulację mielenia

Urządzenie posiada trwałe, ceramiczne młynki z 12-stopniową regulacją grubości mielenia ziarna. Pozwala to na uzyskanie drobno zmielonej kawy na potrzeby aromatycznego espresso, po większą grubość ziaren do parzenia delikatniejszych napojów. Trwałość młynków określana jest na 20 tysięcy filiżanek.

Zbiornik wodny z filtrem oczyszczającym wodę

Chroniony patentem filtr AquaClean pozwala na zaparzenie kawy z krystalicznie czystej wody, co zapewnia idealny smak i aromat napoju. Ponadto zmieniając filtr zgodnie ze wskazaniami urządzenia, można zaparzyć do 5000 filiżanek, bez konieczności odkamieniania ekspresu. Dodatkowo ekspres posiada bojler, który zapewnia bardzo szybkie podgrzanie wody do pożądanej temperatury.

Ekspres do kawy Saeco Xelsis łatwo wyczyścić

Za każdym razem, gdy przygotowujesz napój z mlekiem, ekspres automatycznie czyści obieg mleka za pomocą higienicznego strumienia pary, zachowując go w stanie czystości i gotowości do przygotowania następnego napoju.

Ekspres do kawy Saeco Xelsis

Fot. materiały prasowe
Wewnętrzny blok zaparzający możesz z łatwością wyjąć z urządzenia i opłukać pod bieżącą wodą w ciągu kilku sekund. Prosta i intuicyjna jest także konserwacja urządzenia — wystarczą trzy kliknięcia, aby ekspres rozpoczął proces czyszczenia.

Pozostałe cechy urządzenia

 • Ekspres dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy może wybrać urządzenie idealnie dopasowane do wnętrza swojej kuchni.
 • Cena ekspresu waha się od 5599 zł do 7609 zł w zależności od konkretnego wariantu.
 • W zestawie dostępne są dodatkowe akcesoria: miarka, pasek testowy do sprawdzania jakości wody, szczoteczka do czyszczenia, smar do bloku zaparzającego, pojemnik na mleko z metalową pokrywką, filtr AquaClean.
 • Ekspres posiada 2 lata gwarancji.
 • Diody LED podświetlają zbiornik wodny oraz kranik.
 • Posiada funkcję spieniania mleka.
 • Wymiary urządzenia: 283 mm (szerokość), 489 mm (głębokość), 393 mm (wysokość).
 • Pojemność pojemnika na mleko: 0,6 litra.
 • Pojemność pojemnika na odpadki: 14 porcji. (Dostęp do niego od frontu urządzenia).
 • Pojemność zbiornika wody: 1,7 litra.
 • Pojemność pojemnika na ziarna kawy: 450 g.
 • Pojemność tacki ociekowej: 500 ml.

Polecamy:
Kawiarki to też ekspresy do kawy. I to rewelacyjne!
5 ciśnieniowych ekspresów do kawy – wybierz najlepszy dla siebie!
Test ekspresów do kawy