POLECAMY

Znasz kogoś, kto je ma? Oto 13 najbrzydszych dodatków do domu!

FUJ! Nie kupuj ich!
Znasz kogoś, kto je ma? Oto 13 najbrzydszych dodatków do domu! fot. Fotolia

Na wstępie warto zaznaczyć, że poniższy ranking został stworzony przez redakcję całkowicie subiektywnie - naszymi typami nie chciałyśmy nikogo urazić. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wystrój wnętrz zależy nie tylko od indywidualnego gustu, lecz m.in. od możliwości metrażowych i finansowych.

Pewne rzeczy jednak nie są warte wydawania nawet kilku złotych - za podobną cenę można czasem znaleźć gadżet, który nie będzie raził niczyjego poczucia estetyki. Czego nie powinno się kupować nawet za symboliczną złotówkę? Co w mieszkaniach najbardziej nam się NIE podoba? Zobaczcie nasz wybór!

1. Tabliczki typu "Tu rządzi Maria", "Oto teren Janka"

Plus inne w podobnym klimacie: "Tu mieszka ciacho", "Uwaga! Terytorium Janiny", "Proszę pukać! Tu mieszka Prezes Marek", "Uwaga! Obiekt monitorowany przez Agnieszkę". Haseł jest nieskończona ilość, występują w niezliczonych wariacjach, do każdego imienia można dokupić osobną wersję. Stoiska na nadmorskich deptakach uginają się od setek tabliczek, a moda opanowała całą Polskę. Mówimy im stanowcze NIE!

2. Sztuczne kwiaty

Oczywiście wiemy, że obecnie sztuczne bukiety są wykonywane coraz lepiej i ich jakość jest coraz wyższa. Nie zmienia to jednak faktu, że pałamy do nich żywiołową niechęcią. Po co udawać, że tworzywo sztuczne... kwitnie?

3. Figurki z porcelany

Naszym zdaniem są to tylko typowe "łapacze kurzu". To szokujące, ale ich ceny bywają naprawdę zawrotne! Pieniądze wydane na porcelanowe figurki lepiej zainwestować w naprawdę piękną dekorację domu.fot. Fotolia

4. Linoleum

Jak najbardziej rozumiemy sens umieszczania linoleum w rozmaitych miejscach publicznych - szkołach, przychodniach, bibliotekach i innych tego typu budynkach. Szokuje nas jednak to, że niektórzy chcą je mieć w domu! W podobnej cenie dostępnych jest wiele ładnych i praktycznych wykładzin lub innych pokryć podłogowych.

5. Imitacja marmuru

Jeśli kogoś nie stać na prawdziwy marmur, dlaczego decyduje się na sięgnięcie po imitacje? To udawanie, które nie ma nic wspólnego z prawdą.

6. Krasnale ogrodowe

Wprawdzie nie trzymamy ich w domu, ale mogą skutecznie oszpecić całe otoczenie. Czy ktoś mógłby nam logicznie wyjaśnić sens ustawiania w ogrodzie krasnali i innych tego typu figurek?
 

7. "Kwietniki" z opon

Pozostając w obrębie ogrodu... Skąd się wzięła moda na tworzenie "kwietników" ze starych opon samochodowych? Trend pojawił się w latach 90-tych, ale niestety ma się dobrze aż do dziś. Bardzo żałujemy!

8. Firanki-makarony

Ten rodzaj firanek jest nie tylko średnio estetyczny, ale również... niebezpieczny. Jeśli masz dzieci, lepiej zrezygnuj z tego rodzaju dekoracji okien!
 

fot. Fotolia

9. Tanie imitacje słynnych dzieł sztuki

Chcesz mieć w domu Monę Lisę? Lepiej dobrze się zastanów. Podróbka niestety na zawsze pozostanie podróbką i daleko jej będzie do oryginału. Najsłynniejsze dzieła świata najlepiej wyglądają w muzeach i galeriach sztuki!

10. Dywan na ścianie

Może i czasem taki dodatek uchodzi za stylowy, ale jednak w większości przypadków takiej ozdobie mówimy stanowcze: NIE! Czy znacie kogoś, kto ma na ścianie dywan?
 

11. Trójwymiarowe obrazki

Zazwyczaj przedstawiają świętych. Nie mamy oczywiście nic przeciwko innym dewocjonaliom, jednak upamiętnianie Jezusa lub aniołów w formie 3D nie wydaje nam się odpowiednie - zaprzecza wszelkim zasadom dobrego gustu.

12. Meblościanka z półkotapczanem

Relikt PRL-u, który gości niestety ciągle w wielu pokojach. Zawsze dziwiły nas również stalowe nerwy osób śpiących na półkotapczanach doczepionych do meblościanki - czy nie jest to po prostu nie do końca bezpieczne?

13. Cerata kuchenna

Cerata ceracie nierówna, jednak jej podstawowe wersje, które można kupić za dosłownie kilka-kilkanaście złotych, zazwyczaj nie są najpiękniejsze. Darzymy je jednak pewnym sentymentem ze względu na wspomnienie dzieciństwa i wakacji u babci - zimne mleko, pyszna drożdżówka i kraciasta cerata...

Zobacz kilka pomysłów wnętrzarskich:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/rok temu
O gustach sie nie dyskutuje! Kazdy dobrze wychowany czlowiek o tym wie.
/rok temu
mimo tego zastrzeżenia i tak obrażacie ludzi. ładne jest to, co się komuś podoba. ja mam kilka figurek porcelanowych, ale każda z nich jest prezentem albo pamiątką po kimś. może to sentymentalne, ale nie pozbędę się ich tylko dlatego, że ktoś ma z tym problem. a reprodukcje obrazów- cóż, skoro Was stać, to kupcie sobie Matejkę w oryginale, ale jeśli mnie się podobają kwiaty, to kupię sobie reprodukcję "Słoneczników" i nic Wam do tego.
/rok temu
Moze nie kazdego stac zeby wyremontowac dom, moze ma go po dziadkach/rodzicach??? Moze ktos tak lubi???
POKAŻ KOMENTARZE (5)