Gadżety made in Japan

Czego to Japończycy nie wymyślą, chciałoby się sparafrazować znane powiedzenie o zadziwiającej ludzkiej pomysłowości. Żeby się przekonać, że mieszkańcy kraju kwitnącej wiśni wiodą prym w kategorii kreatywność, wystarczy zajrzeć do japońskich sklepów internetowych. Oto kilka zadziwiających azjatyckich pomysłów na ułatwienie (lub utrudnienie?) sobie życia.
Marta Kosakowska / 02.05.2011 09:52

Czego to Japończycy nie wymyślą, chciałoby się sparafrazować znane powiedzenie o zadziwiającej ludzkiej pomysłowości. Żeby się przekonać, że mieszkańcy kraju kwitnącej wiśni wiodą prym w kategorii kreatywność, wystarczy zajrzeć do japońskich sklepów internetowych. Oto kilka zadziwiających azjatyckich pomysłów na ułatwienie (lub utrudnienie?) sobie życia.

Bezoperacyjna korekta nosa

Typowo azjatycki, a więc płaski i szeroki, nos spędza sen z powiek wielu Japonkom i Chinkom, które marzą o bardziej "zachodnim" typie urody. Część z nich decyduje się na operacyjny zabieg zmiany kształtu nosa. Te, które kieszonkowe wolą wydawać na gadżety z wizerunkiem Hello Kitty, mogą zdecydować się na rozwiązanie tańsze i jakże pomysłowe - aparat korekcyjny nosa. Producenci tych cudeniek zapewniają, że taki aparat, noszony zaledwie przez kilka minut dziennie, w trymiga przyniesie efekt w postaci zmiany kształtu nosa.

 

Akcesoria urodowe po japońsku

A kiedy Japonki uzyskają już pożądany przez siebie kształt nosa przychodzi pora na remedium na zmarszczki. Kremy anty-age to przeżytek. W Azji mają inne sposoby na te przykre znamiona czasu. I niech nie przerazi was wygląd tych ultranowoczesnych akcesoriów, one tylko z pozoru przypominają narzędzia tortur, w efekcie podobno są bardzo wygodne i przynoszą zaskakujące efekty. Tym sposobem można poprawić sobie opadające powieki lub brudy wokół ust. Instrukcja obsługi podobna, jak w przypadku akcesoriów do poprawy kształtu nosa: pięć minut dziennie w domowym zaciszu, a wkrótce twarz odzyska młody wygląd.

A idealnie wymodelowany owal twarzy najlepiej podkreśli piękny uśmiech. Jednak i w tej kwestii perfekcyjne Japonki wolą nie zdawać się na łaskę natury. Trener radosnego uśmiechu to specjalnie wyprofilowany kawałek plastiku, którzy ma za zadanie wyćwiczyć mięśnie twarzy odpowiedzialne za unoszenie kącików ust. Ten trening należy powtarzać regularnie przez kilka minut dziennie.

W asortymencie japońskich sklepów z gadżetami znajdzie się również coś, dla wielbicielek thrillerów psychologicznych, ze wskazaniem na "Milczenie owiec". Gustowna maseczka w kształcie tej, którą nosił Hannibal Lecter, jednak w dziewczęcym odcieniu metalicznego różu, to nic innego niż domowe SPA dla twarzy.

Masaż twarzy w gabinecie kosmetycznym możecie spokojnie porzucić na rzecz stosowania wałków do twarzy, które mają opóźnić proces wiotczenia skóry.

 

Zagłuszacze toaletowych dźwięków

A teraz coś dla panów. Klęcznik do siusiania? Choć brzmi to absurdalnie to chyba tym właśnie tym jest forma pufa, na którym mężczyźni mają klękać przed muszlą toaletową. Jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się wam, że wyłącznie dla wygody, mylicie się. Klęk podparty na poduszkach ma bowiem zagwarantować zagłuszenie krępującego odgłosu podczas oddawania moczu. Jak sugerują producenci, można np. z powodzeniem ukryć przed swoją drugą połówką fakt, że wypiło się sześć piw. Bo jak wiadomo w niektórych mieszkaniach ściany mają uszy.

Ten wynalazek istnieje również w wersji dla kobiet i nazwano go "Księżniczka dźwięków". W tym przypadku ma on formę eleganckiego różowego plastikowego pudełeczka, które można np. przypiąć sobie do torebki. Jego metoda działania nie polega jednak na odpowiednim kierowaniu strumienia moczu, a na emitowaniu dźwięku spuszczanej wody.

 

Tester świeżego oddechu

Po dokonaniu wszystkich pięciominutowych zabiegów, masaży i treningów upiększających oraz zagłuszeniu przed domownikami dźwięków porannej toalety, można śmiało rozpocząć dzień i wyruszyć w miasto. Przed wyjściem pozostaje użycie jeszcze jednego japońskiego gadżetu, mianowicie testera świeżego oddechu. Dostępny jest w wersji z alkomatem i bez.

Fot. japantrendshop.com