Bezpieczny płód - rewolucyjny ultrasonograf

Czy chciałbyś mieć możliwość sprawdzenia co tak naprawdę dzieje się z twoim dzieckiem w łonie? Na USG nie zawsze uda się uchwycić, a podglądanie w domowym zaciszu to bardziej intymny sposób poznania nawyków maleństwa.

Czy chciałbyś mieć możliwość sprawdzenia co tak naprawdę dzieje się z twoim dzieckiem w łonie? Na USG nie zawsze uda się uchwycić, a podglądanie w domowym zaciszu to bardziej intymny sposób poznania nawyków maleństwa.

Melody Shiue, studentka Uniwersytetu New South Wales, wymyśliła urządzeniem, które ma dać rodzicom możliwość stałego monitorowania rozwoju dziecka. Gadżet nosi nazwę PreVue, kształtem przypomina szeroki pas z wbudowanym wyświetlaczem, na którym wyświetlają się ruchy dziecka. Jest to możliwe za pomocą wbudowanego ultrasonografu. Zdaniem ekspertów urządzenie mogłoby działać kojąco na kobiety, które obsesyjnie boją się o życie maleństwa, dając im pewnego rodzaju wirtualne okno, przez które mogą zajrzeć do swego wnętrza i upewnić się, że dziecko ma się dobrze. Ultrasonograf z całą pewnością redukowałoby również nasilenie depresji poporodowej.

Kolejnym plusem posiadania  PreVue jest to, że ojciec staje się bardziej zaangażowany w opiekę nad dzieckiem. Zdaniem autorki śpiewanie w czasie ciąży uspokaja płód, ponieważ dzieci od 12 tygodnia ciąży dzieci uczą się rozpoznawać głos i dotyk rodzicielki. Po porodzie warto stosować tą samą metodę.

Jedynym powodem budzącym podejrzliwość, jest fakt zbyt częstego „prześwietlania”. W odpowiedzi na obawy o bezpieczeństwo, Shlue przyznaje, że : "Zgodnie z przepisami o ultradźwiękach wskazanych przez British Medical Ultrasound Society, zaproponowałem ograniczenia korzystania z tego urządzenia do stałej częstotliwości (10 MHz), maksymalny czas skanowania to 20 minut co 24 godziny. Najlepiej było by korzystać od 5 do 10 minut przed snem, ponieważ zazwyczaj wtedy występuje najwyższa aktywność płodu”.

Urządzenie z całą pewnością pozwoli nie tylko na wczesne poznanie własnego dziecka. Jest to także nadzieja dla kobiet z zagrożoną ciążą, które obawiają się o stan swojego malucha – przyznaje Celina Trojan, specjalista ds. położnictwa. I chociaż PreVue to dopiero pomysł, miejmy nadzieję, że uda się jak najszybciej pozyskać sponsora.

Czy jedno spojrzenie na rozwijające się w nas dziecko daje nam pewność, że wszystko jest w porządku? Powiedzcie, czy chciałybyście mieć taką możliwość?

fot. student.designawards.com.au

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/8 lat temu
Dla matki to rewelacja że może zobaczyć jak rozwija się dziecko,to jest wspaniałe osiągnięcie techniki.
/8 lat temu
Ciekawa sprawa
/8 lat temu
Urządzenie godne uwagi
POKAŻ KOMENTARZE (1)