robot sprzątający fot. Adobe Stock

Przegląd robotów sprzątających, które warto kupić! Ceny już od 750 zł

Jeśli planujesz zakup robota sprzątającego, koniecznie zajrzyj do naszego przeglądu. Wybrałyśmy 6 modeli, które naprawdę warto mieć!
Agata Bernaciak / 11.04.2019 15:38
robot sprzątający fot. Adobe Stock

Dobry robot sprzątający wcale nie musi wiązać się z olbrzymim wydatkiem - wystarczy wiedzieć, czego oczekujesz od tego typu sprzętu. Dostosuj swoje wymagania do produktów znajdujących się obecnie na rynku!

Podpowiadamy, co wyróżnia 6 najpopularniejszych modeli. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, koniecznie zapoznaj się z naszym przeglądem!

Spis treści:

Jak wybrać idealny robot sprzątający?

Rynek robotów sprzątających to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów AGD. Ilość dostępnych urządzeń sprawia, że decyzja o zakupie naprawdę do łatwych nie należy.

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, musisz zastanowić się nad kilkoma kwestiami:

 1. Do czyszczenia jakiej powierzchni będziesz go używać?
  Mimo, że większość robotów jest dedykowana do każdej powierzchni, z dywanami bywa różnie. Z tego powodu powinnaś wziąć pod uwagę ilość dywanów w mieszkaniu, ich wysokość i strukturę włosia. Kolejną istotną kwestią są spadki, wzniesienia i schodki. Jeśli w twoim mieszkaniu pomieszczenia dzieli np. schodek, robot sam się z niego nie przemieści, ponieważ posiada czujniki wysokości.
 2. Jaki masz budżet?
  Na rynku widełki cenowe wahają się od 400 do nawet 5 tys. zł. W zależności od tego, jakie są twoje oczekiwania dotyczące wykorzystanych technologii w urządzeniu, możesz wybrać robot, który je nie tylko spełni, ale i nie uszczupli budżetu domowego.
 3. Z jakim rodzajem zabrudzeń robot będzie miał najczęściej do czynienia?
  Od tego zależy, jaki rodzaj robota powinnaś wybrać, czy system szczotkowania powinien być zaawansowany, jaki filtr będzie najlepszy oraz jakiej wielkości powinien być pojemnik na kurz. W tym miejscu warto również zastanowić się, czy zależy ci na nakładce mopującej oraz jaka jej wielkość spełni twoje oczekiwania.

Od odpowiedzi na powyższe pytania zależy, na jaki rodzaj sprzętu najlepiej się zdecydować.

Jaki robot sprzątający wybrać? Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

IROBOT ROOMBA 980, cena ok. 3999 zł


Roomba 980 doskonale sprawdzi się w umeblowanych mieszkaniach z dywanami. Dzięki systemowi AeroForce z CarpetBoost, podczas odkurzania dywanów automatycznie zwiększa moc ssącą. Dodatkowym atutem tego robota sprzątającego jest to, że zapamiętuje trasę sprzątania, którą następnie wyświetla w dedykowanej aplikacji.

Roomba 980 to przede wszystkim:

 • znakomicie zbiera z podłogi i dywanów sierść zwierząt
 • zarządzasz urządzeniem poprzez aplikację
 • robot, który ładuje się automatycznie i wznawia sprzątanie w miejscu, w którym zakończył pracę
 • masa dodatkowych opcji takich jak: podwójna wirtualna ściana, specjalne szczotki zapobiegające nawijaniu się włosów, czujniki wysokości uniemożliwiające upadek ze schodów, czy funkcja Anti-Tangle zapobiegające zaplątywaniu się w kable lub w wysokie runo dywanu.

IROBOT ROOMBA E5 (E5152), cena ok. 2499 zł

Wyróżniają go podwójne gumowe szczotki, które wyczyszczą z brudu każdą powierzchnię. Części sprzątającego można myć pod bieżącą wodą, a cały cykl sprzątania trwa maksymalnie 90 minut. Roomba E5 jest wyposażona w system Dirt Detect, dzięki któremu - za pomocą czujników akustycznych i optycznych - odnajduje najbardziej zabrudzone miejsca w mieszkaniu i skupia się na ich dokładnym czyszczeniu!

IRobot Roomba E5 (E5152) to przede wszystkim:

 • doskonała nawigacja w pomieszczenia umeblowanych
 • technologia wykrywająca najbardziej zanieczyszczone zakamarki mieszkania
 • dokładne sprzątanie powierzchni z najmniejszych zanieczyszczeń takich jak sierść czy piasek
 • mała waga - robot waży zaledwie 3,29 kg

ROBOJET DUEL 3, cena ok. 1490 zł

Robojet Duel 3 to sprzęt z mapowaniem przestrzeni, który bardzo dobrze radzi sobie na powierzchniach pokrytych dywanami z wysokim runem. Ma bardzo dużą moc ssącą, co czyni go jednym z najlepszych na rynku w tym segmencie cenowym. Dodatkowym atutem urządzenia jest potrójna filtracja powietrza z najmniejszych cząsteczek kurzu.

RoboJet Duel 3 to przede wszystkim:

 • doskonały wybór dla alergików, którym zależy nie tylko na czystym mieszkaniu, ale również filtrowaniu powietrza w pomieszczeniach
 • nowoczesny system mapowania przestrzeni, co umożliwia dokładne posprzątanie nawet małych pomieszczeń
 • duża moc ssąca, dzięki której nie musi kilkakrotnie sprzątać tych samych obszarów
 • funkcja mycia podłóg na mokro
 • bardzo ciche urządzenie - pracuje na poziomie zaledwie 55 dB

ROBOJET SENSUAL, cena ok. 750 zł

Poza bardzo korzystną ceną, ten robot sterylizuje powierzchnie w pomieszczeniach przy użyciu promieniowania UV. Ta funkcja idealnie sprawdzi się w domach, w których mieszkają małe dzieci. Dodatkowym atutem urządzenia RoboJet Sensual jest jego niska wysokość oraz obecność czujników zbliżeniowych, zderzeniowych oraz wysokości.

RoboJet Sensual to przede wszystkim:

 • możliwość zaprogramowania harmonogramu tygodniowego pracy robota
 • możliwość sterowania przy użyciu pilota
 • prosty w obsłudze sprzęt
 • korzystna cena
 • idealna propozycji dla tych, którym zależy na posprzątaniu dużych przestrzeni (np. biurowych)

SAMSUNG POWERBOT STAR WARS VR10M701PU5/GE, cena ok. 1099 zł

To nie tylko idealna propozycja dla wszystkich fanów Star Wars. Urządzenie marki Samsung jest również wyposażone w czujnik FullView Sensor 1.0 PowerBot, który lokalizuje każdą napotkaną przeszkodę i umożliwia jej ominięcie. Producent w przedniej części odkurzacza umieścił szczotkę, która doskonale sprawdza się w czyszczeniu krawędzi ścian oraz narożników pomieszczeń.

SAMSUNG POWERBOT STAR WARS VR10M701PU5/GE to przede wszystkim:

 • oryginalny design inspirowany kultowym filmem Star Wars
 • stosunkowo niska cena
 • robot, który poradzi sobie z zabrudzeniami w narożnikach pomieszczeń oraz przy krawędzi ścian
 • wysoka moc ssania dostosowywana automatycznie w zależności od powierzchni - samodzielnie zwiększa ją, gdy wjeżdża np. na dywan.
 • bardzo szeroka szczotka - mierzy prawie 29 cm!

SAMSUNG POWERBOT VR20K9000UB, cena ok. 1399 zł  

Posiada zaawansowany system nawigacji, dzięki któremu omija nawet najmniejsze przeszkody takie jak np. nogi krzesła. Urządzenie po wjechaniu w narożnik pomieszczenia dodatkowo zwiększa o 10% siłę ssącą, dzięki czemu dokładnie czyści miejsce, w którym najczęściej gromadzi się kurz. 

SAMSUNG POWERBOT VR20K9000UB to przede wszystkim:

 • wysoka moc ssąca, która nie zmniejsza się nawet po zapełnieniu pojemnika na kurz
 • mapowanie przestrzeni - sprzęt przy pomocy czujników i cyfrowej kamery tworzy mapę całego domu i wyznacza najlepszą trasę sprzątania.
 • bardzo szeroka szczotka, która mierzy ponad 31 cm!
 • dzięki kółkom Easy Pass znakomicie przemieszcza się pomiędzy powierzchniami. Zakres ruchu kół wynosi aż 10,5 cm co oznacza, że odkurzacz swobodnie wjedzie nawet na bardzo wysoki dywan, a listwy przypodłogowe nie będą stanowić dla niego żadnej przeszkody.

Z mapowaniem czy bez mapowania - jaki robot sprzątający wybrać?