Poznaj 5 trików ułatwią ci świąteczne przygotowania!

Co prawda do Świąt sporo czasu, ale już dziś warto poznać sprawdzone sposoby na przedświąteczny zamęt. Dzięki nim uda ci się uniknąć stresu i nerwów.
/ 02.04.2019 12:12

W tym roku Wielkanoc przypada na koniec kwietnia, dlatego wszyscy mamy nadzieję na naprawdę słoneczną pogodę. A co za tym idzie, najwyższa pora na generalne, wiosenne porządki. Te Święta, chyba jak żadne inne, właśnie z tego powodu są bardzo czasochłonne. Nie można zapomnieć też o Triduum Paschalnym, które dla wielu osób jest czasem modlitwy i wyciszenia.  Ale jak połączyć pracę, sprzątanie mieszkania, zakupy i gotowanie tradycyjnych potraw? Wszystko to wymaga od nas dobrej organizacji. Od czego zacząć świąteczne przygotowania? Poznaj nasze triki!

Po pierwsze: plan pracy

Najgorsze w okresie przedświątecznym jest nawarstwianie obowiązków. Dlatego nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Z drugiej strony nie musisz robić wszystkiego na raz. W tym wypadku dobra organizacja to podstawa. Przedświąteczne obowiązki możesz podzielić na kilka dni, a nawet tygodni tak, aby przed Wielkanocą zdążyć jeszcze odpocząć. Najlepszym rozwiązaniem będzie rozłożenie w czasie sprzątania. Później wybierz się na zakupy. Natomiast na koniec zostaw gotowanie i porządki w kuchni. Nie zapomnij zasiać rzeżuchy trzy tygodnie wcześniej!

Po drugie: jedź na zakupy

Koniecznie z wcześniej napisaną listą, która ułatwi ci bieganie po sklepach. Najlepiej przygotuj ją sobie odpowiednio wcześniej. Dzięki temu o niczym nie zapomnisz. Możesz też zrobić zakupy online z dostawą do domu. Unikasz maksymalnie długich kolejek, tłumu ludzi w centrum handlowym oraz bałaganu na półkach w sklepie. Zaoszczędzisz czas i nerwy.

Po trzecie: zadania dla męża

W świąteczne przygotowania zaangażuj swojego partnera. Może pomóc ci np. przy sprzątaniu. Trzepanie dywanów, mycie okien czy podłóg to jedne z tych zadań, do których bez obaw możesz oddelegować mężczyznę. Zarówno ty, jak i twój partner może ułatwić sobie sprzątanie. W tym zadaniu pomoże wam iRobot Roomba i7+, który sam sprząta, nawet pod twoją nieobecność.

Stacja Clean Base z funkcją automatycznego usuwania brudu mieści do 30 pojemników na brud, więc można zapomnieć o odkurzaniu na długie tygodnie. Roomba posiada dwie współpracujące ze sobą szczoteczki, z których jedna poluzowuje brud, a druga obraca się w przeciwnym kierunku, aby go wciągnąć. Nie ma znaczenia czy odkurza dywan, śliski parkiet, kafelki z fugami czy gładkie linoleum, ponieważ iRobot radzi sobie w każdych warunkach. Dzięki nawigacji iAdapt 3.0 z wizualizacją przestrzeni iRobot tworzy wizualne punkty orientacyjne, aby wiedzieć, gdzie był, a gdzie jeszcze musi posprzątać.

A ty w tym czasie poddasz się kuchennym rewolucjom.

Po czwarte: wielkie sprzątanie 

Tego nie da się uniknąć. Najlepiej zacząć generalne porządki już po Niedzieli Palmowej. Na początek tygodnia zaplanuj mycie okien (jeśli nie zrobiłaś tego wcześniej). Po tym skup się na wycieraniu kurzy, a na koniec zostaw odkurzanie i mycie podłóg. Podczas wiosennych porządków warto odświeżyć też swoją szafę, a przy okazji zastanowić się nad świątecznymi stylizacjami. Dzięki stacji do prasowania Tefal IXEO QT1020 zadbasz o dobry stan swojej garderoby. IXEO to ergonomiczne i lekkie żelazko, deska do prasowania oraz parownica w jednym! Silna para zabija nawet do 99,99% bakterii we wszystkich prasowanych tkaninach i pozbawia je nieprzyjemnych zapachów. Co więcej, deskę do prasowania możesz wykorzystać nie tylko przy ubraniach. Urządzenie zawiera szczotkę do usuwania sierści i kurzu z tapicerki mebli, a dzięki możliwości prasowania w pionie odświeżysz firanki i obrusy. Z takim pomocnikiem, mężczyzna również poradzi sobie z prasowaniem ;)

 

Po piąte: świąteczne gotowanie

To zdecydowanie zadanie dla kobiet. Chociaż zdarzają się mężczyźni, którzy w kuchni czują się jak ryba w wodzie. Ale przyrządzanie tradycyjnych, wielkanocnych potraw wymaga nieco większych zdolności kulinarnych. Obowiązkowy żurek, popularny pasztet, sałatki oraz jajka w każdej postaci to nie lada wyzwanie. Na wielkanocnym stole nie może także zabraknąć mazurków, której najlepiej jest upiec dzień przed. Na koniec zostawiamy również pieczenie mięsa, które oczywiście kilka dni wcześniej marynujemy. Podczas kulinarnej przygody zadbaj o dobry sprzęt, szczególnie jeśli w grę wchodzi kilka potraw. Piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N7646RB oraz robot kuchenny BOSH MUM9BX5S61 powinny ułatwić ci zadania. 

Piekarnik zaprogramowany jest nawet do 50 doskonałych przepisów kulinarnych, stworzonych we współpracy z najlepszymi szefami kuchni na świecie (auto menu). Zmiana temperatury, czasu pieczenia oraz zarządzanie programami jest proste na czytelnym, dotykowym wyświetlaczu LED. Innowacyjne, dzielone drzwi pozwalają piec równocześnie dwa dania i otwierać górną część piekarnika, gdy dolna komora pozostaje szczelnie zamknięta (flex door). Dzięki temu wyjątkowemu separatorowi możesz jednocześnie piec dwie potrawy w różnych trybach i temperaturach (dual cook). Warto dodać, że piekarnik posiada opcję czyszczenia katalicznego, dzięki któremu tłuszcz i pozostałości gotowania osadzają się na wkładach katalitycznych umieszczonych wewnątrz piekarnika i tam są rozpuszczane.

Ale piekarnik to jeszcze nie wszystko! Wspomniałyśmy także o robocie kuchennym, który wyposażony jest w 3 automatyczne programy (do ciasta drożdżowego, bitej śmietany i piany z białek), które pozwolą zaoszczędzić czas oraz gwarantują perfekcyjny efekt. Praktyczny CubeCutter do krojenia warzyw i owoców w jednakową, równą kostkę to idealne rozwiązanie przy przygotowywaniu warzywnej sałatki. Natomiast maszynka do mielenia jest niezawodna przy mieleniu zarówno surowego, jak i gotowanego mięsa, ryb i warzyw. Warto dodać, że ten model robota ma wbudowaną wagę, dzięki której składniki można ważyć bezpośrednio w misie. 

Brzmi jak spełnienie kuchennych marzeń!

Teraz już wiesz, jak szybko i przyjemnie przygotujesz się do nadchodzących Świąt!

Materiał powstał we współpracy z marką RTV EURO AGD