Okna otulone

Chłodne, plastikowe żaluzje i rolety odchodzą do przeszłości, a wraca moda na zwiewne firanki i przyjazne dla oka zasłony.
/ 16.03.2006 16:57
Chociaż pogoda na to nie wskazuje, nie da sie ukryć, że powoli nadchodzą chłodne jesienne dni, a wraz z nimi czas ponurych, mokrych krajobrazów za oknami naszych mieszkań. Można się z tym pogodzić, próbować polubić albo... zasłonić okna. Przedstawiamy kilka propozycji oryginalnych i kolorowych aranżacji okien, które mogą stanowić przeciwwagę dla zbliżających się smutnych jesienno-zimowych widoków za szybą.

Niepowtarzalny efekt wnętrza osiągniemy, dobierając odpowiedni materiał i wzór zasłon. W sklepach wnętrzarskich można wybierać spośród wielu gatunków materiałów, od gładkich i drukowanych woali, po cieszące się dużym powodzeniem zasłony z organtyny, cienkiego materiału dającego efekt „mgiełki” na oknie.

Największą popularnością cieszą się długie, zwiewne firanki, które eksponują okno, tworząc klasyczne i eleganckie wnętrze. Modne są także zasłony i firanki w duże, geometryczne wzory, które optycznie powiększają okno i dają ciekawy efekt kolorystyczny. Krótkie, praktyczne firanki i zasłony najczęściej stosowane są w kuchni. Dodatkowo w okresie zimowym nie zakrywają kaloryferów, dzięki czemu pozwalają zaoszczędzić energię.

- Bardzo modne są obecnie zasłony w kolorach pastelowych, słonecznych, kojarzących się z latem podkreśla pani Anna Tkacz, ekspert z działu firan i zasłon Marketu OBI.