Jak czyścić brudną ścianę? fot. Fotolia

Niezawodny sposób na brudną ścianę!

To naprawdę działa!
Joanna Szczepaniak / 18.02.2014 09:00
Jak czyścić brudną ścianę? fot. Fotolia
Brudna ściana wcale nie oznacza, że czeka Cię remont i wielkie malowanie! Ścianę nie jest trudno ubrudzić, czasem wystarczy zahaczyć o nią czarną torebką aby powstały ciemne smugi. Dowiedz się z naszego poradnika jak szybko i skutecznie możesz wyczyścić różnego rodzaju zabrudzenia na ścianach!

Jak czyścić brudne ściany? To proste!

  • Jeśli nie jest to plama np. po soku, lecz zabrudzenie po dotykaniu dłońmi, użyj szkolnej gumki.
  • Gdy gumka nie pomoże, a ściana jest pomalowana farbą odporną na mycie, zwilż gąbkę w mydlinach lub w roztworze płynu do naczyń i delikatnie oczyść zabrudzenie. Wykonuj ruchy z góry na dół. Potem przetrzyj mokre miejsce czystą półsuchą ściereczką. Nie szoruj ściany szczotką, ostrym zmywakiem, nie używaj silnych detergentów.
  • Zamiast mydłem lub płynem do naczyń możesz ścianę odświeżyć wywarem z otrąb pszennych (0,5 kg na 3 l wody, należy gotować 25 minut). Po przecedzeniu dodajesz dwie łyżki amoniaku.

napisane na podstawie artykuły Barabry Lasoty/Pani Domu

Więcej porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/25.10.2015 23:21
Ja mam sciany pomalowane satynową Śnieżka i spokojnie wszelkie zabrudzdnia schodza po przetarciu wilgotna sciereczka
/25.10.2015 14:50
też mam ściany pomalowane magnatem i rzeczywiście czasem ścieram jakieś kłopotliwe plamy. Ściereczka, woda, czasem jakiś detergent i już. Z tym amoniakiem to jednak dużo zachodu.
/28.08.2015 18:32
dobrym sposobem jet pomalowanie ściany farbą, która nie absorbuje zabrudzeń i z której plamy po oleju czy herbacie lub winie można spokojnie zetrzeć. np. Magnat ceramic jest taką farbą.
POKAŻ KOMENTARZE (1)