Proste sposoby na smukłe nogi

Chcesz mieć smukłe nogi? Poznaj proste sposoby, które pozwolą ci osiągnąć świetny efekt!
/ 25.09.2014 05:00
Jak mieć smukłe nogi fot. Fotolia
Smukłe nogi wyglądają estetycznie i kusząco. Jeśli uważasz, że twoje nogi nie są idealne - popracuj nad nimi! Podpowiadamy, co możesz zrobić, by wysmuklić swoje nogi!


Proste sposoby na smukłe nogi:


1. Sport

  • Pływanie i stretching (ćwiczenia rozciągające) są dla nich wyjątkowo korzystne.
  • Jeśli nie masz specjalnej ochoty chodzić na basen czy na siłownię możesz poćwiczyć w domowym zaciszu, np. na skakance – luźne podskoki raz na prawej, raz na lewej nodze oraz na obu na raz doskonale rzeźbią mięśnie. Przyspieszaj i zwalniaj tempo co minutę. W miarę rozwoju treningu dojdziesz do 10 minut skoków bez specjalnego wysiłku, za to z wielką korzyścią dla nóg.
  • Ćwiczenie w pozycji stojącej: nogi skrzyżowane (prawa przed lewą) – rób skłon chwytając oburącz za kostkę lewej nogi. Mocno przyciągnij głowę do kolana. Zmień skrzyżowanie nóg i wykonaj to samo ćwiczenie. Pamiętaj, że nogi muszą być cały czas proste.
  • Usiądź wygodnie na krześle prosto trzymając plecy. Szybko wyrzucaj raz lewą raz prawą nogę w przód starając się rozluźnić mięśnie. Stopniowo zwiększaj tempo i liczbę powtórzeń.
  • Połóż się na podłodze, unieś wyprostowane nogi 15-20 cm nad podłogę. Przesuwaj je w poziomie jedną pod drugą (na zmianę), naśladując ruch ostrzy nożyczek. Zrób tyle samo powtórzeń na lewą i prawą nogę.


2. Kontrolowany drenaż

Obrzmiałe nogi, wiotka skóra, cellulit, pajączki – to wszystko problemy wynikające w dużej mierze z zaburzeń limfatycznych. 
Pomóc może:
  • Dieta moczopędna. Przede wszystkim pij jak najwięcej (ok. 1,5-2 l płynów dziennie) herbaty zielonej, ziołowych naparów (szczególnie skrzypu i pokrzywy), świeżych soków z owoców (bez cukru!). Ogranicz stosowanie soli – ona zatrzymuje wodę w tkankach. 
  • Kosmetyki drenujące. Szukaj kosmetyków z wyciągami roślinnymi (z arniki górskiej, winorośli, kasztanowca, kawy), które poprawiają krążenie, usprawniają wymianę płynów w organizmie, przyspieszają usuwanie toksyn z tkanek zapobiegając powstawanie obrzęków. Błyskawiczną ulgę zmęczonym i opuchniętym stopom przyniesie chłodzący żel z mentolem lub wyciągiem z kasztanowca.


3. Rajstopy nie tylko dla ozdoby

  • Masujące (np. Scholl, ok. 60 zł) wykonano z oddychającego i rozciągliwego włókna o specjalnym, opatentowanym splocie, który delikatnie uciskając skórę stymuluje krążenie - pomaga mięśniom popychać krew w górę nóg, w kierunku serca. Zapobiega też powstawaniu zastojów limfy, a tym samym obrzękom.
  • Modelująco-nawilżające z wyciągiem z aloesu (np. Tessa, ok. 27 zł) nie tylko zapewniają taki ucisk na skórę, aby nie powstały zatory krwi i limfy, ale także, dzięki ekstraktowi z tej leczniczej rośliny delikatnie nawilżają i odświeżają skórę
  • Ujędrniające – z cząsteczkami złota i kwasu hialuronowego (np. Gatta Golden Kiss, ok. 70 zł). Ich włókno w kontakcie ze skórą, pod wpływem ciepła ciała, stopniowo uwalnia cząstki kwasu hialuronowego, który nadaje skórze gładkość i ujędrnia ją. Złoto przyspiesza jego przyswajanie przez jej tkanki. 
 

Przeczytaj także:


Autorka jest redaktorką dwutygodnika "Pani domu".