kobieta, klub fitness, trening

Przygotuj się do nart w klubie fitness

Coraz więcej klubów ma w ofercie treningi, podczas których możesz kompleksowo przygotować się do wyjazdu na narty czy snow-board
/ 06.12.2010 07:25
kobieta, klub fitness, trening
W skład jednego treningu wchodzi rozgrzewka, ćwiczenia poprawiające równowagę, część wzmacniająca układ krążeniowo-oddechowy, część siłowa oraz rozciąganie.

Ćwiczenia te, oprócz wzmacniania siły i wytrzymałości mięśni, naśladują ruchy, które wykonujemy podczas jazdy na nartach, dzięki czemu poprawiają technikę jazdy. W klubie fitness pomocne w szkoleniu umiejętności narciarskich będą:

Piłka BOSU – jest to połączenie piłki i stepu. Trening na niej poprawia balans ciała i stabilizację tułowia.

Piłka fit ball – ćwiczenia na niej to ćwiczenia równoważne. W trakcie zajęć można siedzieć na piłce, leżeć albo opierać się o nią bokiem. Ćwiczenia pozwalają na rozluźnienie ciała, utrzymywanie równowagi i stabilizacji oraz poprawiają koordynację ruchową.

Trenażer narciarski – symuluje ruchy i odczucia występujące podczas jazdy na nartach. Wpływa na właściwy rozwój siły bocznej i giętkości oraz wzmacnia sprawność układu sercowo- -naczyniowego. W praktyce maszyna faktycznie odwzorowuje pracę mięśni, jaka wykonywana jest w czasie jazdy na nartach, a gdy te ruchy są regularnie powtarzane, stają się naturalnymi dla organizmu. Mózg i mięśnie zapamiętują je i później wykorzystują na stoku.

Urządzenie eliptyczne – nazywane jest potocznie „narciarzem”. Ćwiczenie na nim przypomina ruchy biegowe na nartach. Po takim treningu nie zapomnij o rozciąganiu, np. stojąc, chwyć kostkę jednej nogi i przyciągnij ją do pośladka, licząc do 30, a potem zmień stronę.